Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Theresa May znajdzie sposób, by przyjęto umowę ws. Brexitu
Theresa May znajdzie sposób, by przyjęto umowę ws. Brexitu

Theresa May znajdzie sposób, by umowa w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez UK została zaakceptowana przez parlament – powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt podczas wizyty w Singapurze.

Jeremy Hunt uważa że gdy tylko Theresa May otrzyma gwarancje od UE Umowa będzie początkiem permanentnego trzymania UK w unii celnej, (...) znajdzie sposób, by przepchnąć ją przez parlament.


Szef MSZ zapytany o rozpisanie drugiego referendum w sprawie brexitu powiedział, że byłoby to szkodliwe dla demokracji a konsekwencje nieopuszczenia Unii byłyby "destrukcyjne".

Choć do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest coraz mniej czasu, wciąż nie wiadomo na jakich warunkach się ono odbędzie.

Brytyjski minister handlu międzynarodowego Liam Fox ostrzegł w niedzielę (30 grudnia), że jeśli parlament odrzuci wynegocjowaną przez premier Theresę May umowę ws. brexitu, to Wielkiej Brytanii grozi pozostanie w UE po 29 marca, czyli ostatecznym terminie opuszczenia Wspólnoty.


Głosowanie w sprawie umowy miało się odbyć 11 grudnia. Theresa May zdecydowała , że planowane głosowanie w brytyjskim parlamencie w sprawie przyjęcia porozumienia z Unią Europejską o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty zostanie przełożone.

Występując w Izbie Gmin, szefowa rządu przyznała również, że gdyby obecna propozycja brexitu została poddana pod głosowanie, to zakończyłoby się ono "porażką rządu z wysoką różnicą głosów".

Kolejna debata w sprawie umowy regulującej opuszczenie Unii Europejskiej planowana jest w drugim tygodniu stycznia.

czwartek, 03 stycznia 2019 08:00
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Zamaskowani mężczyźni napastowali seksualnie 15-latkę w Kingstanding
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna uderzony w głowę i wepchnięty do kanału w Solihull