Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Theresa May znajdzie sposób, by przyjęto umowę ws. Brexitu
Theresa May znajdzie sposób, by przyjęto umowę ws. Brexitu

Theresa May znajdzie sposób, by umowa w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez UK została zaakceptowana przez parlament – powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt podczas wizyty w Singapurze.

Jeremy Hunt uważa że gdy tylko Theresa May otrzyma gwarancje od UE Umowa będzie początkiem permanentnego trzymania UK w unii celnej, (...) znajdzie sposób, by przepchnąć ją przez parlament.


Szef MSZ zapytany o rozpisanie drugiego referendum w sprawie brexitu powiedział, że byłoby to szkodliwe dla demokracji a konsekwencje nieopuszczenia Unii byłyby "destrukcyjne".

Choć do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest coraz mniej czasu, wciąż nie wiadomo na jakich warunkach się ono odbędzie.

Brytyjski minister handlu międzynarodowego Liam Fox ostrzegł w niedzielę (30 grudnia), że jeśli parlament odrzuci wynegocjowaną przez premier Theresę May umowę ws. brexitu, to Wielkiej Brytanii grozi pozostanie w UE po 29 marca, czyli ostatecznym terminie opuszczenia Wspólnoty.


Głosowanie w sprawie umowy miało się odbyć 11 grudnia. Theresa May zdecydowała , że planowane głosowanie w brytyjskim parlamencie w sprawie przyjęcia porozumienia z Unią Europejską o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty zostanie przełożone.

Występując w Izbie Gmin, szefowa rządu przyznała również, że gdyby obecna propozycja brexitu została poddana pod głosowanie, to zakończyłoby się ono "porażką rządu z wysoką różnicą głosów".

Kolejna debata w sprawie umowy regulującej opuszczenie Unii Europejskiej planowana jest w drugim tygodniu stycznia.

czwartek, 03 stycznia 2019 08:00
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamaskowani mężczyźni napastowali seksualnie 15-latkę w Kingstanding
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna uderzony w głowę i wepchnięty do kanału w Solihull