Wiadomości
Pracownicy personelu pokładowego Ryanaira planują kolejne strajki
Pracownicy personelu pokładowego tanich linii lotniczych Ryanair planują kolejne strajki, mają się one odbyć już w styczniu.
Pracownicy personelu pokładowego tanich linii lotniczych Ryanair planują kolejne strajki, mają się one odbyć już w styczniu.
Zapowiedzi strajków wystosowały hiszpańskie związki zawodowe reprezentujące hiszpańskich pracowników personelu pokładowego linii lotniczych.
Zaplanowano sumie trzy strajki w pierwszym miesiącu 2019 roku.
Z informacji opublikowanych przez hiszpańską gazetę „The Local” wynika, że strajków można będzie się spodziewać się 8, 10 i 13 stycznia 2019 roku.
Zeszły rok był dla Ryanair bardzo ciężki, jeśli chodzi o strajki pracowników, ponieważ spowodowały one odwołanie setek lotów w całej Europie.
Związki zawodowe domagały się wyższych płac i poprawy warunków pracy pilotów i personelu pokładowego.
Tanim liniom lotniczym udało się zawrzeć porozumienia z wieloma grupami pracowników i związkami z Belgii i Niemiec, jednak hiszpańskie związki zawodowe ciągle nie zgadzają się na warunki proponowane przez linię lotniczą.
Według związkowców Ryanair odmówił zatrudniania pracowników na warunkach zgodnych z hiszpańskim prawem.
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 03 stycznia 2019 16:45
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza nowe zasady. 20 pensów za każdą butelkę i pusz…

Brytyjski bank wypłaci 100 GBP milionom klientów. Pierwsze przelewy traf…

Wielka Brytania: coraz więcej osób wyjeżdża z kraju. Powód zaskakuje

Wielka Brytania zamyka lotnisko po 90 latach. Wszystkie loty anulowane

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Nawet 6 godzin w kolejce na lotnisku. Ostrzeżenie dla podróżnych z Wielk…

Wielka Brytania może wypłacić młodym 12 548 GBP z przyszłej emerytury
