Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania To już pewne, aplikacja do ubiegania się o status osoby osiedlonej nie będzie dostępna na iPhone’ach
To już pewne, aplikacja do ubiegania się o status osoby osiedlonej nie będzie dostępna na iPhone’ach

30 marca 2019 roku osoby chcące się ubiegać się o pobyt w Wielkiej Brytanii po Brexicie, będą mogli aplikować o status osoby osiedlonej (settled status).

Teraz potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że online będzie można to zrobić jedynie za pomocą telefonu z systemem Android, ponieważ aplikacja nie będzie dostępna na telefony Apple z iOS.

Aplikacja nie będzie również działała na telefonach, które mają system operacyjny starszy niż android 6.0 obraz na telefonach , które nie posiadają komunikacji NFC.

Osoby które nie posiadają telefonu z androidem 6.0 lub wyższym, będą musiały go pożyczyć lub wysłać aplikację pocztą.


Aplikacja zostanie uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w tym roku.

Osoby chcący aplikować o status osoby osiedlonej będą musieli odpowiedzieć na trzy pytania, zrobić sobie zdjęcie, które zostanie zweryfikowane z aktami dostępnymi w Home Office.

Ostatnia czynność jaką będą musieli wykonać to zeskanowanie chipu w paszporcie, aby zweryfikować swoją tożsamość.

Niestety użytkownicy obecnej wersji smartfonów Apple nie mogą skanować swoich paszportów, co oznacza, że będą musiały pożyczyć urządzenie z systemem Android lub wysłać aplikację pocztą, co znacznie wydłużyłoby czas.


Możliwe też będzie wypełnienie aplikacji w bibliotekach i w specjalnych ośrodkach kontaktowych, co również jest czasochłonne.

Urządzenia Apple są wyposażone w układy komunikacyjne NFC od 2014 r. jednak, ze względów bezpieczeństwa, polityka firmy ogranicza korzystanie z nich tylko do transakcji Apple Pay.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdawało sobie z tego sprawę, kiedy zapowiedziało aplikację, ale miało nadzieję, że Apple zaktualizuje swój system operacyjny, aby umożliwić użytkownikom skanowanie paszportów. Producent iPhone'ów, jednak odmówił aktualizacji potrzebnej do funkcjonowania aplikacji.

piątek, 04 stycznia 2019 09:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja poszukuje niebezpiecznego przestępcy, który zamordował byłą partnerkę w West Bromwich
  Czytaj następny artykuł:
Policja ostrzega przed złodziejami, którzy próbują ukraść auta podczas porannego odmrażania szyb