Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Będzie wniosek o wotum nieufności jeśli May przegra 15 stycznia
Będzie wniosek o wotum nieufności jeśli May przegra 15 stycznia

Partia Pracy zapowiedziała że zgłosi w Izbie Gmin wniosek o wotum nieufności wobec rządu Theresy May, jeśli przegra ona głosowanie ws. Umowy dotyczącej brexitu.

Informację przekazał minister handlu międzynarodowego w Gabinecie Cieni Barry Gardiner.


Wczoraj brytyjska Izba Gmin przegłosowała poprawkę do ustawy budżetowej blokującą próby uzyskania przez rząd uprawnień do wprowadzania niezbędnych korekt w systemie podatkowym w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

Ogranicza to pole manewru gabinetu premier Theresy May w razie opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia. Jak zauważyły media, to pierwsza taka porażka rządu od 41 lat.

15 Stycznia niższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii zagłosuje nad projektem wynegocjowanej z UE umowy, która określi warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


Projekt umowy został już zatwierdzony przez rząd a 25 listopada dostał również zatwierdzony przez liderów Unii Europejskiej.

Teraz aby umowa mogła wejść w życie musi zostać zatwierdzona przez brytyjski parlament, co nie będzie łatwe gdyż na razie ma dużo przeciwników.

Już teraz Partia Pracy zapowiada, że w przypadku nie poparcia umowy, złoży w Izbie Gmin wniosek o wotum nieufności wobec rządu.

środa, 09 stycznia 2019 14:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nowy pomysł Ryanaira. Od dzisiaj bagaż podręczny kupiony na lotnisku będzie kosztował dużo więcej
  Czytaj następny artykuł:
Theresa May: Wielka Brytania na pewno opuści Unię Europejską 29 marca