Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Prezydent Gdańska zaatakowany na scenie podczas finału WOŚP. P. Adamowicz Walczy o życie
Prezydent Gdańska zaatakowany na scenie podczas finału WOŚP. P. Adamowicz Walczy o życie

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym przedmiotem podczas „Światełka do Nieba”.

Polityk trafił do szpitala, gdzie jest operowany. Napastnik został zatrzymany na miejscu.


Sprawca ataku został zidentyfikowany jako 27-letni mieszkaniec Gdańska, który był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

Prezydent przeszedł operację. Jest w stanie bardzo ciężkim - poinformowali w nocy lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Po ataku nożownika na scenie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezydent miasta ma ciężkie urazy wewnętrzne, ranę serca i przepony.


Przetoczono mu około 20 litrów krwi. Władze miasta apelują teraz o duchowe wsparcie i o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa.

- Operacja trwała 5 godzin, przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie. Poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. Tak więc bardzo prosimy, byście państwo wspierali pacjenta i modlili się za niego – powiedział Tomasz Stefaniak z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Źródło:x-news
poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:44
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Katastrofa samolotu transportowego w Iranie. Przeżył tylko mechanik
  Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ograniczenia dla stron z pornografią