Wiadomości
Gang Polaków zatrzymany w West Midlands. Zabierali świadczenia i handlowali ludźmi
Brytyjska policja przy współpracy z polską policją zatrzymała sześć osób podejrzanych o oszustwa oraz handel ludźmi.
Brytyjska policja przy współpracy z polską policją zatrzymała sześć osób podejrzanych o oszustwa oraz handel ludźmi.
Przestępcy werbowali osoby do pracy w Wielkiej Brytanii, a następnie zabierali należne im świadczenia socjalne.
Podejrzanych zatrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci z West Midlands Police oraz pracownicy brytyjskiego departamentu pracy i zasiłków.
W zatrzymaniach brało udział ponad 100 policjantów, którzy wkroczyli do 10 mieszkań. Zatrzymano sześciu podejrzanych, w większości obywateli Polski.
Grupa przestępcza wykorzystywała osoby będące w ciężkiej sytuacji życiowej, najczęściej obywateli Polski.
Werbowała ich do pracy w Wielkiej Brytanii, gdzie organizowała fikcyjne zatrudnienie, następnie wyłudzała należące się im zasiłki.
Policja oceniła że straty mogą sięgać kilku milionów funtów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Pilne ostrzeżenie dla Polaków jadących do Wielkiej Brytanii. Są problemy…

Potężne opady śniegu nadciągają nad Wielką Brytanię. Nawet 30 cm śniegu …

Ryanair tnie połączenia. Zmiany uderzą w popularne kierunki

Śnieg zamyka lotnisko, szkoły i drogi w regionie Birmingham

Mobilne punkty odbioru odpadów w Birmingham. Terminy i miejsca na począt…
