Wiadomości
Negocjatorzy z UE i UK spotkają się w sprawie brexitu
Dziś w Strasburgu odbędzie się spotkanie głównych negocjatorów w sprawie brexitu z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.
Dziś w Strasburgu odbędzie się spotkanie głównych negocjatorów w sprawie brexitu z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.
W spotkaniu będą uczestniczyć Michel Barnier i Stephen Barclay.
Rozmowy dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stanęły w miejscu w ubiegłym miesiącu, gdy brytyjski parlament odrzucił umowę w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Od tego czasu Wielka Brytania próbuje wynegocjować zmiany w umowie.
- Musimy uzyskać prawnie wiążące zmiany w umowie, choć wiem, że to nie będzie łatwe - mówiła kilka dni temu premier Theresa May.
Unia Europejska na zmiany nie chce się zgodzić.
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker odmówił premier Wielkiej Brytanii Theresie May renegocjacji umowy ws. brexitu.
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:14
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…