Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak skazany za brutalny gwałt wyszedł po 12 latach. Teraz chce udowodnić, że nie popełnił tej zbrodni.
Polak skazany za brutalny gwałt wyszedł po 12 latach. Teraz chce udowodnić, że nie popełnił tej zbrodni.

Jakub T. został skazany przez sąd w Exeter za brutalny gwałt i pobicie Brytyjki.

Brytyjski sąd skazał go na podwójne dożywocie, w Polsce sąd zamienił jednak jego wyrok na 12 lat pozbawienia wolności.

Teraz mężczyzna odbył pełną karę i wyszedł na wolność. Ogłosił również że zamierza udowodnić, że nie popełnił przestępstwa, za które został skazany.


Do napadu na 48-letnią Brytyjkę doszło w nocy z 22 na 23 lipca 2006 r. w Exeter. Znaleziono ją nagą, nieprzytomną i bliską śmierci. Doznała poważnego urazu głowy. Nieprzytomna trafiła do szpitala. Jej obrażenia były tak ciężkie, że nie pamiętała, co się stało. Przez resztę życia była niesamodzielna. Zmarła w kwietniu 2010 r.

W 2008 r. Jakub T. został skazany w Wielkiej Brytanii na dwie kary dożywocia - jedną za gwałt, drugą za ciężkie pobicie.

Jakub T. wyszedł na wolność w zeszłym tygodniu i teraz chce udowodnić, że nie popełnił zbrodni, za którą został skazany.


Wyrok od początku podważali jego adwokaci i rodzina. - To wszystko wychodziło w kolejnych latach, gdy Jakub T. odbywał już wyrok w Polsce.

Rodzina i obrona zbierała dowody dopiero wtedy, gdy sprawa była już prawomocnie osądzona - mówi Mariusz Paplaczyk, obrońca Jakuba T.

Jak dodaje, trudno było mu się bronić będąc w więzieniu, ale się nie poddaje. - Zapowiada, że będzie próbował wszelkimi dostępnymi, legalnymi środkami dążyć do tego, aby to postępowanie w Wielkiej Brytanii wznowić – dodał.

Źródło:tvn24.pl

wtorek, 12 lutego 2019 12:46
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy chcą Donalda Tuska na premiera
  Czytaj następny artykuł:
Theresa May chce ustąpić ze stanowiska premiera już latem