Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak skazany na 15 lat więzienia za zamordowanie 100-letniej Polki dla 20 funtów
Polak skazany na 15 lat więzienia za zamordowanie 100-letniej Polki dla 20 funtów

Artur Waszkiewicz został skazany na 15 lat więzienia za zabicie 100-letniej Zofii Kaczan, którą obrabował i pobił 28 maja ubiegłego roku, aby zdobyć 20 funtów na zakup heroiny.

Do ataku na staruszkę doszło w poniedziałek (28 maja) rano w Derby. 100-letnia Zofia Kaczan szła do polskiego kościoła, gdy w pobliżu skrzyżowania St Chad's Road i Empress Road została zaatakowana od tyłu i przewrócona na ziemię.


Z ustaleń śledczych wynika, że Artur Waszkiewicz, wyrwał kobiecie zieloną torebkę wykonaną z imitacji skóry.

Kobieta upadając na chodnik doznała, złamania kości policzkowej i poważnego urazu karku, miała również wiele siniaków na twarzy. Polka została przewieziona do szpitala. Pomimo tego że lekarze twierdzili, że jej urazy nie zagrażają życiu, kobieta zmarła wczoraj rano.

Monitoring miejski nie zarejestrował momentu ataku. Jednak funkcjonariusze dopatrzyli się odbicia w jednym z okien pobliskich domów.


Śledczy uważają, że widać tam moment ataku. Podejrzany w sprawie Artur Waszkiewicz. nie przyznaje się do zarzutów.
Zielona torebka Sofiji Kaczan została odnaleziona na pobliskiej ulicy. Nie było w niej gotówki. Na torebce znajdowały się odciski palców podejrzanego.

Pani Zofia Kaczan, która przeżyła holocaust, osiedliła się w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Polka pracowała w fabryce tekstyliów Courtaulds w Spondon, jej mąż – w fabryce Rolls-Royce’a w Derby. Małżeństwo nie miało dzieci. Od dziesięciu lat pani Kaczan była wdową.

W toku śledztwa okazało się, że Artur W. wybrał staruszkę na ofiarę, ponieważ potrzebował "łatwego celu", który mógłby okraść. Pieniądze chciał przeznaczyć na heroinę.


Ława przysięgłych jednogłośnie uznała go winnym napadu i nieumyślnego zabójstwa. Jak podaje Daily Mail, Artur W. na sali sądowej nie okazuje żadnych emocji ani skruchy.

Artur Waszkiewicz został dziś skazany na 15 lat więzienia

czwartek, 14 lutego 2019 15:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zamordował sąsiada metalowym prętem, sąd uznał go za niewinnego z powodu choroby psychicznej
  Czytaj następny artykuł:
Polak winny zabójstwa 100-letniej kobiety