Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Michel Barnier: Przesunięcie brexitu jest możliwe tylko z ważnego powodu
Michel Barnier: Przesunięcie brexitu jest możliwe tylko z ważnego powodu

Główny unijny negocjator do spraw brexitu Michel Barnier powiedział, że brexit może zostać przesunięty tylko z ważnego powodu.

Michel Barnier ocenił, że przesunięcie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej byłoby możliwe tylko z ważnego powodu i mogłoby być przesunięte tylko do dnia przed terminem wyborów do parlamentu europejskiego.

Według głównego negocjatora unijnego późniejszy termin wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty oznaczałby konieczność głosowania Brytyjczyków w wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Jeśli wniosek o przedłużenie procedury z artykułu 50 zostanie złożony, europejscy przywódcy zapytają o podanie dokładnego powodu oraz terminu.

W tym tygodniu premier Theresa May po raz pierwszy w oficjalnej wypowiedzi dopuściła możliwość przesunięcia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku.

piątek, 01 marca 2019 07:14
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
11 kwietnia w Birmingham otwarty zostanie największy na świecie sklep Primarka
  Czytaj następny artykuł:
Momo Challenge - wideo na YouTube kids uczy dzieci, jak popełnić samobójstwo?