Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UK złoży wniosek o opóźnienie Brexitu, ale wcześniej odbędzie kolejne głosowanie o przyjęcie umowy brexitowej?
UK złoży wniosek o opóźnienie Brexitu, ale wcześniej odbędzie kolejne głosowanie o przyjęcie umowy brexitowej?

We wtorek Izba Gmin po raz kolejny odrzuciła umowę, która reguluje zasady wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejską.

W środę odbyło się głosowanie, w którym Izba Gmin odrzuciła możliwość wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy


Wczoraj, większością 211 głosów brytyjski parlament postanowił zwrócić się do Unii z wnioskiem o opóźnienie daty brexitu.

W przyszłą środę premier Theresa May ma przedstawić wniosek o opóźnienie Brexitu, na spotkaniu z przywódcami 27 krajów Unii Europejskiej w Brukseli.

Aby udało się opóźnić datę brexitu, musi się na to jednomyślnie zgodzić 27 pozostających w Unii krajów, a jesli się zgodzą, to z nie wiadomo jak długo to opóźnienie potrwa i pod jakimi warunkami się odbędzie.

Theresa May chcąc jednak uniknąć chaotycznego brexitu bez porozumienia, jeszcze przed złożeniem wniosku o opóźnienie podejmie kolejną próbę przegłosowania przez parlament umowy o wyjściu z Unii Europejskiej.


May szantażuje przeciwników umowy, że jeśli jej nie przyjmą, to brexit może opóźnić się o wiele miesięcy, powodując jeszcze większą niepewność obywateli i wymuszając konieczność udziału Wielkiej Brytanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jeśli się nie nic uda ustalić ani w Londynie, ani w Brukseli i wtedy Wielka Brytania na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu Unii Europejskiej, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

piątek, 15 marca 2019 07:22
 Czytaj poprzedni artykuł:
40 ofiar śmiertelnych, wielu rannych. Ataki na meczety w Christchurch w Nowej Zelandii
  Czytaj następny artykuł:
Izba Gmin zagłosowała za opóźnieniem brexitu