Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brexit wiosną czy dopiero za dwa lata?
Brexit wiosną czy dopiero za dwa lata?

W przyszłą środę premier Theresa May ma przedstawić wniosek o opóźnienie Brexitu, na spotkaniu z przywódcami 27 krajów Unii Europejskiej w Brukseli.

Wczoraj, większością 211 głosów brytyjski parlament postanowił zwrócić się do Unii z wnioskiem o opóźnienie daty brexitu.


Największym problemem dla opóźnienia brexitu jest nowy termin wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Między 23 a 26 maja w państwach członkowskich odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiej. Wielka Brytania miała być wówczas już poza UE i tym samym nie brać udziału w tych wyborach. Dlatego KE sugeruje, aby nowy termin brexitu ustalić na 22 maja, czyli zamknąć całą sprawę jeszcze zanim obywatele UE pójdą do urn.

Donald Tusk uważa jednak że Unia Europejska powinna się zgodzić na dłuższe opóźnienie brexitu.


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował w czwartek, że podczas przed szczytowych konsultacji poprosi unijnych przywódców by byli otwarci na dłuższe opóźnienie brexitu.

Tusk ogłosił: „Będę apelował do UE27, aby była otwarta na długie przedłużenie, jeśli Wielka Brytania uzna za zasadne ponowne przeanalizowanie swojej strategii dotyczącej tworzenia konsensusu związanego z brexitem”.

piątek, 15 marca 2019 10:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zastrzelony przez policję w mieszkaniu w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Dwoje dzieci zginęło w wypadku na Birmingham New Road