Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Trwają negocjacje w sprawie poparcia umowy o brexicie
Trwają negocjacje w sprawie poparcia umowy o brexicie

Rzecznik premier Theresy May potwierdził, że rząd kontynuuje negocjacje z eurosceptycznym skrzydłem Partii Konserwatywnej i koalicyjną Demokratyczną Partią Unionistów (DUP) w celu przegłosowania umowy wyjścia z Unii Europejskiej.

Według rzecznika na razie nie podjęto decyzji o poddaniu projektu porozumienia pod ponowne, trzecie głosowanie w Izbie Gmin.

Jak zastrzegł, doszłoby do tego jedynie w sytuacji, gdyby rząd uważał, że ma - jak to ujął - "realne szanse powodzenia" takiej propozycji.


Theresa May szantażuje przeciwników umowy, że jeśli jej nie przyjmą, to brexit może opóźnić się o wiele miesięcy lub w ogóle nie nastąpić, powodując jeszcze większą niepewność obywateli i wymuszając konieczność udziału Wielkiej Brytanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jeśli się nie nic uda ustalić ani w Londynie, ani w Brukseli i wtedy Wielka Brytania na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu Unii Europejskiej, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

poniedziałek, 18 marca 2019 15:33
 Czytaj poprzedni artykuł:
Testy pierwszych brytyjskich autobusów autonomicznych. Czy w przyszłości kierowcy okażą się zbędni?
  Czytaj następny artykuł:
W Hiszpanii smakosze mogą skosztować kaszanki przyrządzonej z... ich własnej krwi