Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Stanowisko rządu w sprawie drugiego referendum nie uległo zmianie". T. May odrzuca propozycję kolejnego plebiscytu ws. brexitu
"Stanowisko rządu w sprawie drugiego referendum nie uległo zmianie". T. May odrzuca propozycję kolejnego plebiscytu ws. brexitu

Brytyjska premier Theresa May potwierdziła swój sprzeciw wobec przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie wyjścia z UE, ale nie wykluczyła, że grupa posłów może próbować doprowadzić do ponownego głosowania w Izbie Gmin nad takim wnioskiem.

– Moje stanowisko, stanowisko rządu w sprawie drugiego referendum nie uległo zmianie. Izba Gmin dwukrotnie odrzuciła kolejne referendum.

Kiedy dojdziemy do porozumienia, będziemy musieli upewnić się, że zostanie ono zaakceptowane przez tę Izbę – powiedziała Theresa May.

– Oczywiście może się zdarzyć, że w tej Izbie znajdą się tacy, którzy będą chcieli doprowadzić do drugiego referendum, ale moje stanowisko w tej sprawie się nie zmieniło – dodała premier.

Rządząca Partia Konserwatywna - poza niewielką grupą proeuropejskich posłów - sprzeciwia się organizacji drugiego referendum, a opozycyjna Partia Pracy jest głęboko podzielona w tej sprawie.

Jej lider Jeremy Corbyn mówił w przeszłości, że preferowanym scenariuszem jest przegłosowanie autorskiej wersji umowy wyjścia z Unii Europejskiej lub doprowadzenie do przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Źródło:x-news

środa, 10 kwietnia 2019 16:59
 Czytaj poprzedni artykuł:
"Nadal pracujemy nad znalezieniem właściwej drogi naprzód". T. May przybyła na szczyt w Brukseli, by rozmawiać o opóźnieniu brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Polacy próbowali przemycić do UK imigranta w trumnie