Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania BBC pokazała historię Polki która po 10 latach ucieka z Anglii. "Boję się odezwać po polsku"
BBC pokazała historię Polki która po 10 latach ucieka z Anglii. "Boję się odezwać po polsku"

BBC opublikowało wywiad z Polką, która po 10 latach w Wielkiej Brytanii, zdecydowała się wrócić do kraju w obawie o własne bezpieczeństwo.

Magdalena Howlett opowiada że pierwszy atak ksenofobiczny spotkał dwa dni po referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, kiedy ktoś zaczął wyzywać ją na ulicy. Polka obawiała się jednak, że zgłoszenie sprawy na policję tylko pogorszy sprawę.


Kobieta myślała wtedy, że to wyjątek, a nie początek czarnej serii. – Naprawdę boję się, że ktoś może zaatakować mnie fizycznie – mówi kobieta. – Boję się mówić po polsku, gdy jestem na ulicy – podkreśla w rozmowie z BBC.

Pewnego dnia, gdy odwoziła dzieci do szkoły, ktoś stanął na podjeździe tuż przed jej autem. Nie pozwolił jej wyjechać i zaczął wrzeszczeć, żeby "wracała do swojego kraju".

To wtedy zdecydowała o sprzedaży swojego domu Nottingham i wyjeździe do Polski.


Zdała sobie sprawę, że tylko w ten sposób sprawi, że jej dzieci będą bezpieczne.

Wyprowadzka jednak nie jest taka łatwa – To przykre, że muszę wyjechać z kraju, który pokochałam i który nazywałam domem – podkreśla. Jej córki innego domu nie znają.

Według organizacji Stop Hate UK, badania z ostatnich czterech lat wykazały znaczący wzrost przestępstw z nienawiści i na tle rasowym po referendum ws. Brexitu.


sobota, 11 maja 2019 06:58
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamknięcie dróg w Birmingham. 12 maja 17000 rowerzystów przejedzie ulicami miasta
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyźni próbowali uprowadzić dwie 14-latki w Acocks Green – policja prosi o pomoc