Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania „Chcemy zatrzymać brexit”. J. Rostowski kandyduje do Europarlamentu z Londynu
„Chcemy zatrzymać brexit”. J. Rostowski kandyduje do Europarlamentu z Londynu

Chcemy zatrzymać brexit, ponieważ brexit to ekstremalnie zły pomysł – zadeklarował Jan Vincent-Rostowski, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z Londynu.

Były minister finansów Polski znalazł się na drugim miejscu na liście partii Zmieńmy Wielką Brytanię, którą określił na Twitterze mianem pro-Europejskiej i anty-brexitowskiej.

Jan Vincent-Rostowski podkreśla, że wizja opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię diametralnie zmieniła się od czasu referendum w tej sprawie z 2016 r. - Zostało udowodnione, że to jeszcze gorszy pomysł, niż ludzie wówczas sądzili. Zwolennicy opuszczenia Unii przekształcili swoją wizję w coś zupełnie odmiennego od tego, za czym ludzie głosowali. Teraz proponują bezumowny brexit – stwierdził kandydat do europarlamentu.


Były minister przyznał, że jego stronnictwo walczy o głosy obywateli Unii mieszkających w Wielkiej Brytanii. - Kandyduję, bo myślę, że mogę coś wnieść do tej kampanii jako zarówno obywatel Wielkiej Brytanii, urodzony i wychowany w Londynie, jak i jednocześnie obywatel Polski, który tam działał w polityce – dodał Jan Vincent-Rostowski.

Polityk brał czynny udział w kampanii swojego ugrupowania w Londynie, gdzie rozdawał ulotki i zachęcał przechodniów do głosowania.

Partia Zmieńmy Wielką Brytanię (ang. Change UK) powstała w połowie lutego, gdy siedmioro deputowanych opozycyjnej Partii Pracy odeszło z ugrupowania parlamentarnego. Politycy zarzucali liderowi opozycji Jeremy'emu Corbynowi brak jasnej polityki w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, tolerowanie antysemityzmu i ataków na polityków, którzy publicznie sprzeciwiali się jego decyzjom.


Ugrupowanie - według sondaży - może liczyć na ok. 5 proc. poparcia. Według ośrodka badania opinii publicznej yougov.co.uk, zdecydowanym faworytem wyborów jest Partia Brexit Nigela Farage’a z poparciem 34 proc. wyborców. Partia Pracy może liczyć na 16 proc. głosów, Liberalni Demokraci na 15, Zieloni na 11, a rządząca krajem Partia Konserwatywna na 10 proc.

Wyboru do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Wielkiej Brytanii 23 maja.

Źródło:x-news

piątek, 17 maja 2019 14:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Polka na Wyspach o brexicie: martwię się o przyszłość ponieważ uważam opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii za coś złego
  Czytaj następny artykuł:
Policja poszukuje mężczyzny w związku z niebezpiecznym zachowaniem na drodze w Erdington