Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nie chciały się całować, zostały pobite. Atak w autobusie w Londynie
Nie chciały się całować, zostały pobite. Atak w autobusie w Londynie

Stewardessa Melania Geymonat i jej partnerka Chris zostały brutalnie pobite przez grupę napastników.

Do ataku doszło podczas przejazdu piętrowym autobusem, w West Hampstead w Londynie.

Kobiety siedziały na górnym piętrze pojazdu i rozmawiały, kiedy nagle napastnicy zaczęli rzucać monetami, a potem wyzwiskami w kierunku Melanie i jej partnerki.


Wykonywali wulgarne gesty i domagali się, żeby się pocałowały, bo chcą na to popatrzeć. Kobiety błagały agresorów, żeby zostawili ich w spokoju.

Było ich co najmniej czterech. Otoczyli nas i zaczęli zachowywać się jak chuligani. Byli agresywni, mówili o seksie i lesbijkach. Twierdzili, że powinnyśmy zacząć się całować, żeby mogli popatrzeć - opisuje Geymonat.

Zaczęłam żartować. Myślałam, że nas zostawią. Chris zaczęła nawet udawać, że jest chora - dodaje. - To jednak nie pomogło, nie przestali być agresywni, rzucali w nas monetami i rozkręcali się coraz bardziej.


Następne co pamiętam, to Chris, która na środku autobusu szarpie się z nimi. Szybko tam podeszłam, żeby jej pomóc, ale wtedy zaczęli bić mnie.

"Mocno krwawiłam. Krew była na moich ubraniach i na podłodze" - relacjonowała jedna z poszkodowanych na Facebooku. Po ataku Melania miała problemy z oddychaniem. Przyznaje, że była tak oszołomiona, że nie wie, czy straciła przytomność.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan nazwał atak obrzydliwym. "Przestępstwa nienawiści przeciwko LGBT+ nie będą tolerowane w Londynie. Policja bada sprawę. Jeśli macie jakiekolwiek informacje na ten temat, zgłoście je" – dodał burmistrz.


Głos zabrała również premier Wielkiej Brytanii Theresa May: „Moje myśli są z tą parą. Nikt nie powinien nigdy ukrywać, kim jest lub kogo kocha, a my musimy współpracować, aby wyeliminować niedopuszczalną przemoc wobec społeczności LGBT" - powiedziała May.

Aresztowano już prawdopodobnych sprawców napaści: czterech nastolatków w wieku od 15 do 18. Są przesłuchiwani pod zarzutem kradzieży, napaści i ciężkiego uszkodzenia ciała.

sobota, 08 czerwca 2019 10:29
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o morderstwo 42-latka w West Bromwich
  Czytaj następny artykuł:
Polska w bólach wywalczyła 3 punkty z Macedonią Północną