Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Gwałciciel, którego deportacje wstrzymali pasażerowie samolotu, został ostatecznie wydalony z UK
Gwałciciel, którego deportacje wstrzymali pasażerowie samolotu, został ostatecznie wydalony z UK

Gwałciciel, którego deportacja została zatrzymana przez pasażerów samolotu, został ostatecznie wyrzucony z Wielkiej Brytanii.

29-letni Somalijczyk Yaqub Ahmed, miał być deportowany z Wielkiej Brytanii w październiku 2018 roku, z powodu przerażających zbrodni, których dokonał.


Mężczyzna został eskortowany na lotnisko Heathrow i umieszczony w samolocie do Turcji, jednak pasażerowie zaczęli protestować, stanęli w obronie Somalijczyka i zmusili urzędników do opuszczenia samolotu.

Niemal wszyscy pasażerowie krzyczeli aby zabrać go z samolotu, podczas gdy deportowany Somalijczyk płakał i krzyczał, że oddzielają do od rodziny.

Ostatecznie mężczyzna został wyprowadzony z samolotu a wychodząc dziękował wszystkim za wsparcie. A ludzie bili brawo i wnosili okrzyki "Jesteś wolny ...!".

Pasażerowie nie wiedzieli jednak, że człowiek, którego bronili, został skazany na dziewięć lat więzienia za udział w gwałcie zbiorowym na 16-latce, do którego doszło północnym Londynie.


Oprócz tego, Ahmed miał być również członkiem gangu, z którego rekrutowano bojowników Państwa Islamskiego do walki w Syrii.

Mężczyzna i jego wspólnicy zostali skazani na dziewięć lat więzienia za gwałt.

Ahmed został zwolniony z więzienia po odbyciu czterech lat kary i miał zostać deportowany z kraju, jednak jego deportację uniemożliwili pasażerowie.

Kilka dni temu gwałciciel został przeniesiony do aresztu i przetrzymywany w areszcie śledczym, skąd został zabrany na lotnisko i deportowany do Somalii.

Według przedstawiciela kampanii The Victims’ Rights, ta deportacja była w interesie publicznym, jednak przewożenie deportowanych z innymi pasażerami jest niewłaściwe bo może doprowadzić do takich sytuacji.


Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oświadczył że wszyscy cudzoziemcy, którzy otrzymali wyrok pozbawienia wolności, zostaną usunięci z kraju.

Od 2010 roku z Wielkiej Brytanii deportowano ponad 43 000 zagranicznych przestępców.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 07:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Potężny pożar bloku w Londynie. Spłonęło co najmniej 20 mieszkań. Dwie osoby zostały ranne
  Czytaj następny artykuł:
Polski minister rolnictwa chce wprowadzić żubry i bobry na listę zwierząt jadalnych