Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Spędziła cztery lata we włoskim więzieniu za zabójstwo, którego nie popełniła
Spędziła cztery lata we włoskim więzieniu za zabójstwo, którego nie popełniła

– Prawnicy powiedzieli mojemu ojcu, że proces prawdopodobnie potrwa lata. Zaczął płakać. Wtedy zdałam sobie sprawę, jak poważna była sytuacja – mówiła Amanda Knox na konferencji poświęconej niesłusznie skazanym w Modenie.

Była to pierwsza wizyta Amerykanki we Włoszech od 2011 roku, kiedy wraz z jej ówczesnym chłopakiem Raffaele Sollecito została uniewinniona od zarzutu zabójstwa jej współlokatorki, studentki z Wielkiej Brytanii Meredith Kercher.

– 1 listopada 2007 roku złodziej Rudy Guede wszedł do naszego mieszkania, zgwałcił i zabił moją współlokatorkę Meredith – mówiła Knox, która spędziła we włoskim więzieniu cztery lata.

– Jego DNA wykryto na ciele ofiary i w miejscu zbrodni – stwierdziła Amerykanka.


Amanda Knox w serii procesów została dwukrotnie skazana i dwukrotnie uniewinniona. Ostatecznie w 2015 roku włoski Sąd Najwyższy uniewinnił ją i Sollecito od wszelkich zarzutów.

Obecnie Knox zaangażowana jest w walkę o prawa ludzi, którzy zostali niesłusznie skazani. Na przykładzie swojej sprawy, Knox opisuje w jaki sposób media relacjonują procesy m.in. używając nacechowanego emocjonalnie języka.

Źródło:x-news

poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pioruny, grad, ulewny deszcz i powodzie. Met Office wydało żółte ostrzeżenie pogodowe dla Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Jeden kandydat mniej w walce o stanowisko po Theresie May