Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polacy skazani za terroryzm. Namawiali do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy"
Polacy skazani za terroryzm. Namawiali do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy"

Dwóch Polaków należących do neonazistowskiej organizacji Sonnenkrieg Division zostało skazanych na karę więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu. Podżegali do zabójstwa księcia Harry'ego. Ich zdaniem "zdradził rasę", poślubiając Meghan Markle.

Mieszkający w Wielkiej Brytanii Polacy byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie materiałów nawołujących do zabójstwa księcia Harry'ego za to, że jest „zdrajcą rasy”, po tym gdy poślubił amerykańską aktorkę Meghan Markle, a także wychwalających norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika.

Mieszkający w Wielkiej Brytanii 19-letni Polak Michal Szewczuk przyznał się do zarzutów zachęcania do przeprowadzenia aktu terroru oraz posiadania dokumentów przydatnych do przeprowadzenia zamachu.
Wcześniej w tej samej sprawie oskarżony został także drugi Polak, 18-letni Oskar Dunn-Koczorowski.


Neonazistowska grupa wzorowała się m.in. na postaciach Adolfa Hitlera i przywódcy amerykańskiej sekty Charlesa Mansona, otwarcie wzywając do popełniania przestępstw i aktów terroryzmu.

Michal Szewczuk został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla nastoletnich przestępców, Oskar Dunn-Koczorowski. na 18 miesięcy pozbawienia wolności, a następnie jej ograniczenia i resocjalizacji. Nastolatków zatrzymano w grudniu zeszłego roku. Utrzymywali kontakt przed aresztowaniem.

środa, 19 czerwca 2019 07:23
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Katar straci mundial? Według bukmacherów wzrosły szanse na to, że MŚ w 2022 roku odbędą się w Anglii
  Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson zwiększa przewagę w wyścigu o przewodzenie Partii Konserwatywnej