Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Najsłynniejsza nierozwiązana zbrodnia w UK: Policja znów szuka ciała kobiety zaginionej 32 lata temu
Najsłynniejsza nierozwiązana zbrodnia w UK: Policja znów szuka ciała kobiety zaginionej 32 lata temu

Policja badająca zniknięcie agentki nieruchomości, które miało miejsce w 1986 roku wznowiła poszukiwania jej ciała.

Tym razem przekopywany jest teren w Drakes Broughton w Worcestershire.

29 października 2018 roku policja badająca sprawę morderstwa Suzy Lamplugh, rozpoczęła przekopywanie ogródu na Shipton Road w Sutton Coldfield, w poszukiwaniu dla ciała zaginionej kobiety.


Po 2 tygodniowych przeszukiwaniach, poinformowano, że nie znaleziono żadnych dowodów.

Agentka nieruchomości zniknęła w lipcu 1986 r. po spotkaniu z klientem w Fulham, w południowo-zachodnim Londynie, znanym jako pan Kipper.

25-letnia Suzy Lamplugh, została uznana za zamordowaną, oficjalnie uznano ją za zmarłą w 1994 r. ale jej ciało nigdy nie zostało znalezione.

Nikt też nie został oskarżony w związku ze zniknięciem Lamplugh, ale w 2002 r. policja wskazała skazanego, za inne przestępstwo, zabójcę Johna Cannana jako głównego podejrzanego.


Cannan, który ma teraz 64 lata, został przesłuchany, ale nigdy nie został skazany za morderstwo. Policja oświadczyła wtedy, że nie ma wystarczających dowodów, aby wnieść oskarżenie.

Od tego czasu sprawa zaginięcia kobiety pozostała jedną z najbardziej znanych niewyjaśnionych spraw w Wielkiej Brytanii.

Metropolitan Police ujawniła, że prace wykopaliskowe są prowadzone, ponieważ policja przeprowadziła ponowne śledztwo w sprawie zaginięcia kobiety. Po przeglądzie postępów śledztwa z 2000 roku wznowiono dochodzenie.

czwartek, 04 lipca 2019 12:56
 Czytaj poprzedni artykuł:
Samochód wbił się w witrynę restauracji. Kierowca skazany na 16 miesięcy więzienia
  Czytaj następny artykuł:
Studentka ratownictwa medycznego zginęła w wypadku karetki