Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Świeżo upieczeni kierowcy, nie będą mogli jeździć samochodami w nocy – nowy plan rządu
Świeżo upieczeni kierowcy, nie będą mogli jeździć samochodami w nocy – nowy plan rządu

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie systemu zróżnicowanych praw jazdy, aby powstrzymać niedoświadczonych kierowców przed jazdą w nocy.

Według najnowszego planu, który ma poprawić bezpieczeństwo na drogach w Wielkiej Brytanii, świeżo upieczeni kierowcy, tuż po zdobyciu prawa jazdy, nie będą mogli jeździć samochodami w nocy.

Według Departamentu Transportu ogłosił, do podjęcie takich kroków to wynik analizy statystyk, z których wynika, że jeden na pięciu kierowców uczestniczy w wypadku w ciągu roku od zdobycia prawa jazdy.


Na razie nie sprecyzowano jak długo po zdobyciu prawa jazdy kierowcę obowiązywałyby ograniczenia w swobodzie poruszania się po drogach o każdej porze dnia i nocy.

Rząd rozważa też inne zmiany, należy do nich, m.in. zakaz jazdy z pasażerami przed osiągnięciem określonego wieku przez kierowcę.

czwartek, 18 lipca 2019 07:50
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjka, która wszczęła awanturę na pokładzie samolotu, doprowadzając do interwencji myśliwców, ma zapłacić 85000 funtów
  Czytaj następny artykuł:
Zaginęła Ewelina Wiśniowska