Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wiceminister MSW apeluje do Polaków o zabezpieczenie praw po brexicie
Wiceminister MSW apeluje do Polaków o zabezpieczenie praw po brexicie

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych ds. imigracji Caroline Nokes zaapelowała do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii o nieodkładanie w czasie rejestracji w systemie osiedleńczym i zabezpieczenie swoich praw po planowanym brexicie.

W ciągu trzech miesięcy od uruchomienia systemu EU Settlement Scheme aplikacje złożyło 909,3 tys. osób według ONS jest to 25 procent wszystkich obywateli z 27 państw członkowskich, którzy mieszkają na stałe w Wielkiej Brytanii.

Według opublikowanych danych, Polacy, którzy są największą mniejszością narodową w kraju Polacy rejestrują się najwolniej - aplikacje złożyło zaledwie 17 proc. z nich (154 tys. z szacowanych 905 tys. osób).

Nokes wezwała, aby nie odkładać dopełnienia formalności na ostatnią chwilę.


- System osiedleńczy daje ludziom możliwość potwierdzenia swoich praw na przyszłość i nie chcemy, aby ktokolwiek miał z tym problemy - tłumaczyła minister.

Jak dodała, brytyjski rząd planuje w przyszłości przeprowadzenie kampanii reklamowej w językach narodowych skierowanej bezpośrednio do tych społeczności, które mają najniższy poziom rejestracji.

sobota, 20 lipca 2019 07:18
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragiczny finał poszukiwań Dawida Żukowskiego. Policjanci znaleźli ciało dziecka
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch mężczyzn aresztowanych w sprawie morderstwa mężczyzny w Birmingham