Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nad Wielką Brytanię nadciąga fala upałów. Termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza
Nad Wielką Brytanię nadciąga fala upałów. Termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza

Brytyjscy synoptycy mają dobre wiadomości dla fanów ciepłej i słonecznej pogody.

W tym tygodniu będzie bardzo gorąco, a słupki rtęci mogą pokazać w niektórych regionach Wielkiej Brytanii nawet 34 stopnie Celsjusza.


Gorący ma być już poniedziałek, ale najcieplej będzie we wtorek i środę, wtedy temperatura może osiągnąć 33 lub 34 stopnie Celsjusza w różnych częściach kraju.

W Birmingham dziś ma być 27 stopni Celsjusza, ale najcieplej będzie jutro, wtedy słupki rtęci wskażą 31 stopni Celsjusza. W środę temperatura spadnie do 27 stopni Celsjusza.


Meteorolodzy ostrzegają jednak, że wraz z gorącą pogodą w niektórych regionach UK mogą się też pojawić groźne wyładowania atmosferyczne.
Natomiast w środkowej i północnej części kraju spodziewane są przelotne opady deszczu.

Według Weather Channel począwszy od drugiej połowy lipca i kończąc na początku września można się spodziewać na czterech fal upałów.
W każdej fali upałów temperatury przeroszą 28 stopni Celsjusza.

Najcieplej ma być na końcu lipca i początku sierpnia, wtedy, ze względu na napływ gorącego powietrza z Afryki, temperatury skoczą do 35 stopni Celsjusza.


Met Office informuje natomiast, że w ciągu następnych trzech miesięcy Wielka Brytania doświadczy wyższych temperatur niż zazwyczaj w tej porze roku.

Ocieplenie ma być spowodowane tak zwaną „kontynentalną kopułą cieplną” (continental heat dome).

Bardzo możliwe, że w lipcu padnie rekord, do tej pory maksymalną temperaturę w lipcu odnotowano w 2015 roku w Heathrow, wtedy termometry wskazały 36.7C.

poniedziałek, 22 lipca 2019 07:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Nagranie z pokładu zatrzymanego przez Iran brytyjskiego tankowca. Na maszcie irańska flaga
  Czytaj następny artykuł:
Iran zatrzymał brytyjski tankowiec. Brytyjski minister spraw zagranicznych grozi „poważnymi konsekwencjami”