Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Historyczny wyczyn Franky'ego Zapaty. Przeleciał nad kanałem La Manche na flyboardzie
Historyczny wyczyn Franky'ego Zapaty. Przeleciał nad kanałem La Manche na flyboardzie

Francuski wynalazca Franky Zapata przeleciał nad kanałem La Manche.

Pokonał ponad 30 km na flyboardzie. Była to druga próba Francuza, który jeszcze przed startem zapewniał, że podniebne lekcje po pierwszym niepowodzeniu zostały odrobione, a wnioski wyciągnięte.


Międzylądowanie, które poprzednio było powodem niepowodzenia, tym razem odbyło się bez komplikacji. Zapata wystartował z plaży w gminie Sangatte na północy Francji w niedzielę o godz. 8:15 i po pokonaniu 35 km dotarł do wybrzeża Anglii. Wynalazca chciał po 110 latach powtórzyć wyczyn Louisa Bleriota, który jako pierwszy w historii przeleciał kanał La Manche – samolotem jednopłatowym.

- Franky dotarł na miejsce. Udało mu się. Osiągnęliśmy sukces i jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ to wymagało wiele pracy. Było ciężko i wreszcie możemy udać się na wakacje - powiedziała wzruszona Christelle Zapata, żona wynalazcy.


- Naprawdę imponujące jest obserwowanie latającego człowieka. To prawie surrealistyczne, bo widzisz, jak wznosi się i leci z dużą prędkością - stwierdził Julien Havart, świadek wydarzenia.

- Myślę, że to wspaniałe. Oglądamy to pierwszy raz w historii. Myślę, że można to porównać z pierwszym lotem samolotem nad kanałem - powiedział Stef Clinckspuur obserwujący wyczyn Zapaty.


Źródło:x-news
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 12:03
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja podała tożsamość mężczyzny śmiertelnie potrąconego przez samochód w West Bromwich
  Czytaj następny artykuł:
Sześciolatek spadł z 10. piętra muzeum Tate Modern. Został wypchnięty przez 17-latka