Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Piloci Ryanaira zapowiedzieli strajk w sierpniu i wrześniu
Piloci Ryanaira zapowiedzieli strajk w sierpniu i wrześniu

Piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli strajk w ramach sporu dotyczyczącego emerytur, zasiłków rodzicielskich i przejrzystej struktury płac.

Zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych piloci zagłosowali w wczoraj za ogłoszeniem strajku.


Za przeprowadzeniem strajku opowiedziało się 80 proc. pilotów biorących udział w głosowaniu.

Do strajków ma dość dojść w dniach 22 - 23 sierpnia oraz ponownie w dniach 2 - 4 września.

W wydanym przez siebie oświadczeniu Stowarzyszenie Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych zaznaczyło, że żądania pracowników linii budżetowych dotyczą m.in. emerytur, ubezpieczenia na wypadek utraty licencji, zasiłków rodzicielskich i struktury płac.


Sekretarz generalny związku Brian Strutton podkreślił, że członkowie nie otrzymali formalnej oferty ze strony linii lotniczej i wezwał jej szefostwo do pilnego rozwiązania sporu w celu uniknięcia strajku.

Decyzja o strajku pojawia się kilka dni po ujawnieniu, że nawet 900 miejsc pracy może być zagrożonych w Ryanair ze względu na spadek zarobków Tanich linii lotniczych.

Pod koniec lipca dyrektor Ryanair, Michael O'Leary oświadczył, że linie zatrudniają 500 pilotów i 400 osób załogi pokładowej ponad swoje potrzeby i w związku z tym pod koniec września oraz po świętach Bożego Narodzenia zaplanowane są etapowe zwolnienia.

czwartek, 08 sierpnia 2019 08:02
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Brutalna interwencja policji na pokładzie samolotu Ryanair
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjka, która zarzuciła izraelskim turystom gwałt zbiorowy „została zmuszona do wycofania zarzutów”