Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 54 proc. Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę
54 proc. Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę

Większość Brytyjczyków uważa, że premier Boris Johnson powinien doprowadzić do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za wszelką cenę – pokazują wyniki sondażu firmy ComRes przeprowadzonego dla Daily Telegraph.


W sondażu ComRes 54 proc. respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że Boris Johnson musi przeprowadzić brexit za wszelką cenę, nawet jeśli będzie to wymagało ominięcia parlamentu, aby uniemożliwić posłom zatrzymanie brexitu.

Dodatkowo 89 proc. badanych twierdzi, że parlament ignoruje wyborców w sprawie brexitu, a dla 88 proc. jest on generalnie oderwany od opinii publicznej.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1645 osób. Przy podawaniu wyników nie uwzględniono osób, które nie miały zdania w tej kwestii.


W tym samym sondażu stwierdzono, że Partia Konserwatywna cieszy się poparciem wynoszącym 31 procent. To o 6 punktów procentowych więcej niż w poprzednim badaniu.

Na Partię Pracy chęć głosowania zadeklarowało 27 procent badanych.

Po objęciu stanowiska premiera Boris Johnson zapowiedział, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października br. "bez żadnego ale".

Unijni dyplomaci nie mają wątpliwości, że intencją premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona jest opuszczenie Unii Europejskiej bez porozumienia.

wtorek, 13 sierpnia 2019 11:55
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Awaryjne lądowanie samolotu Norwegian. Z nieba spadały części maszyny
  Czytaj następny artykuł:
Poundland zacznie sprzedawać produkty za mniej niż 1 GBP