Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Po Brexicie – czyli do £5 tysięcy funtów na Polaka
Po Brexicie – czyli do £5 tysięcy funtów na Polaka

Brexit zbliża się wielkimi krokami. Co zmieni się na Wyspach dla Polaków, którzy tam pracują i mieszkają? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej naszych rodaków. Martwią się oni nie tylko legalnością swojego dalszego pobytu i pracy, ale także i świadczeniami finansowymi, które otrzymywali do brytyjskiego rządu. Czy te dalej będą przysługiwać?

Rekompensaty bankowe po Brexicie to gorący temat wśród Polaków na Wyspach. Główne pytanie, na jakie poszukują odpowiedzi nasi rodacy, to czy po Brexcicie nadal będzie można otrzymać zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego. Informacji na ten temat poszukaliśmy u źródła, czyli w Harvard Cliams – firmie, która pomaga Polakom odzyskiwać nielegalnie pobrane opłaty za rachunek bankowy.

Sprawdź ile Ci się należy – Kliknij TU i sprawdź!

Co ze zwrotem opłat za prowadzenie konta w UK po Brexicie? Informacje przekazywane przez brytyjskie banki potwierdzają, że bez względu na scenariusz wyjścia UK z Unii Europejskiej, prawa klientów nie ulegną zmianie. Co to oznacza?

Paulina Olszewska z Harvard Claims wyjaśnia: Oznacza to, że nadal będą oni mogli korzystać z takich praw i przywilejów, jak dotychczas. Prawo będzie obowiązywać nie tylko obywateli Wielkiej Brytanii, ale i osoby innych narodowości np. Polaków. Dzięki temu po Brexcice wciąż będzie można się starać o rekompensaty opłat bankowych za konto PBA. Proces reklamacji oraz wysokość rekompensat nie ulegnie zmianie.

Nie wiesz czy należą Ci się funty? – Sprawdź w 10 sekund!

Jak odzyskać opłat za konto po Brexicie? Najprościej o rekompensatę z banku za nielegalnie pobrane funty można otrzymać z pomocą Harvard Claims. Aby rozpocząć procedurę, wystarczy wejść na stronę  https://harvardclaims.co.uk i wypełnić formularz. Specjaliści zajmą się resztą – pozostaje tylko oczekiwać na zwrot funtów powiększonych o odsetki.

poniedziałek, 02 września 2019 16:00
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
"Nie będzie umowy w sprawie brexitu bez usunięcia backstopu"
  Czytaj następny artykuł:
32-latek oskarżony o morderstwo mężczyzny w Sparkhill