Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Francja nie wyrazi zgody na kolejne opóźnienie terminu brexitu? Johnson mu już nowy plan na brexit bez umowy.

Francja nie wyrazi zgody na kolejne opóźnienie terminu brexitu? Johnson mu już nowy plan na brexit bez umowy.

Szef francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jean-Yves Le Drian w wywiadzie w radiu Europa 1 powiedział, że jego kraj nie wyrazi zgody na kolejne przedłużenie terminu brexitu.

Obecnie ostatecznym terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest 31 października, aby brexit został opóźniony zgodę na zmianę tego terminu muszą wydać pozostałe państwa członkowskie.


Taki bieg zdarzeń może być na rękę dla Brytyjskiego premiera, który ma już plan jak doprowadzić do brexitu bez umowy.

Jak informuje „The Telegraph”, Boris Johnson, zgodnie z ustawą Izby Gmin, wyśle oficjalne pismo do Unii Europejskiej z prośbą o przedłużenie terminu brexitu.

Jednak w następnym liście wytłumaczy, że zgoda na przedłużenie wcale nie jest potrzebna a wręcz spróbuje nakłonić Unię Europejską do odrzucenia wniosku o przedłużenie terminu brexitu.


Takie zachowanie może spowodować odmowę ze strony Francji, która chce usłyszeć jaki plan ma rząd w Londynie zanim wyrazi zgodę na kolejne przesunięcie daty brexitu.

– To bardzo niepokojące. Brytyjczycy muszą nam powiedzieć, czego chcą – stwierdził francuski minister. – Nie będziemy tego robić co trzy miesiące – odpowiedział pytany o przedłużenie terminu brexitu.

poniedziałek, 09 września 2019 09:49
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi ekstremalnie mroźna zima! Meteorolodzy ostrzegają przed "Bestią ze Wschodu"
 Czytaj następny artykuł:
Prawie wszystkie loty odwołane. Pierwszy w historii strajk pilotów British Airways