Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Drugie referendum jedynym sposobem na przełamanie impasu ws. brexitu raz na zawsze
Drugie referendum jedynym sposobem na przełamanie impasu ws. brexitu raz na zawsze

Tom Watson, zastępca przewodniczącego Partii Pracy, Jeremy'ego Corbyna oraz sekretarz ds. brexitu w Gabinecie Cieni sir Keir Starmer będą dziś apelować o zorganizowanie drugiego referendum ws. brexitu.

Według parlamentarzystów wybory powszechne mogą nie doprowadzić do zakończenia chaosu ws. brexitu.


- Jedynym sposobem na przełamanie impasu ws. brexitu raz na zawsze jest głosowanie w referendum - ma stwierdzić Watson w przemówieniu, które wygłosi w środę.

Zdaniem Watsona: gdy parlament zbierze się po zakończeniu zawieszenia, w połowie października, skoncentruje się nad zablokowaniem brexitu bez umowy.

Kiedy to uda się zrobić parlamentarzyści, powinni doprowadzić do rozpisania drugiego referendum w sprawie Brexitu, a dopiero po referentów mogłyby nastąpić wybory parlamentarne.

Z kolei sekretarz ds. brexitu w Gabinecie Cieni sir Keir Starmer twierdzi , że referendum "pomoże posprzątać po bałaganie, jaki zostawili torysi". Według niego referendum to jedyny sposób, aby to zrobić .


We wtorek przewodniczącący Partii Pracy, Jeremy Corbyn powiedział, że Partia Pracy w czasie kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu będzie postulować rozpisanie referendum ws. brexitu, w którym Brytyjczycy będą mogli wybrać "wiarygodną wersję wyjścia" lub pozostanie w UE.

Stanowisko zastępcy Corbyna jest jednak inne, gdyż on uważa ze najpierw powinny odbyć się wybory a dopiero potem referendum.

środa, 11 września 2019 10:30
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
"Czy premier jest przestępcą?". Przeciwnicy Brexitu wyświetlili wielki napis na Pałacu Westminsterskim
  Czytaj następny artykuł:
Uwaga: Autostrada M6 zamknięta w obu kierunkach