Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nigel Farage zapowiada drugie referendum w sprawie Brexitu
Nigel Farage zapowiada drugie referendum w sprawie Brexitu

Intensyfikujemy przygotowania do drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – powiedział agencji Reutera lider Partii Brexitu Nigel Farage.

Farage powiedział w rozmowie z agencją, że przed możliwymi wyborami parlamentarnymi, których rozpisania chce premier, rozważyłby układ z konserwatystami, jeśli Johnson zgodziłby się na to, by naciskać na "zdecydowany" brexit.


"Mam wielką nadzieję, że Boris Johnson po prostu spojrzy na liczby. Jeśli wystąpimy przeciwko nim, nie będą mogli wygrać większości" - podkreślił.

Sondaże sugerują, że przedterminowe wybory mogłyby nie tylko nie rozwiązać obecnego kryzysu, ale nawet go pogłębić, bo żadna przewidywalna kombinacja ugrupowań raczej nie może liczyć na większość w Izbie Gmin. To z kolei mogłoby doprowadzić do kolejnych wyborów.

Również Tom Watson, zastępca przewodniczącego Partii Pracy, Jeremy'ego Corbyna oraz sekretarz ds. brexitu w Gabinecie Cieni sir Keir Starmer będą dziś apelować o zorganizowanie drugiego referendum ws. brexitu.
Według parlamentarzystów wybory powszechne mogą nie doprowadzić do zakończenia chaosu ws. brexitu.


- Jedynym sposobem na przełamanie impasu ws. brexitu raz na zawsze jest głosowanie w referendum - ma stwierdzić Watson w przemówieniu, które wygłosi w środę.
Zdaniem Watsona: gdy parlament zbierze się po zakończeniu zawieszenia, w połowie października, skoncentruje się nad zablokowaniem brexitu bez umowy.

Kiedy to uda się zrobić parlamentarzyści, powinni doprowadzić do rozpisania drugiego referendum w sprawie Brexitu, a dopiero po referentów mogłyby nastąpić wybory parlamentarne.

Z kolei sekretarz ds. brexitu w Gabinecie Cieni sir Keir Starmer twierdzi , że referendum "pomoże posprzątać po bałaganie, jaki zostawili torysi". Według niego referendum to jedyny sposób, aby to zrobić.

czwartek, 12 września 2019 09:52
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson zaprzecza, że oszukał królową
  Czytaj następny artykuł:
Plan zamknięcia Aston Expressway na jeden dzień został wycofany