Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania J.-C. Juncker: Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej bez porozumienia "bardzo realne"
J.-C. Juncker: Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej bez porozumienia "bardzo realne"

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił przemówienie w Parlamencie Europejskim w którym stwierdził, że scenariusz opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej bez porozumienia jest bardzo realny.

– Nie będzie zaskoczeniem gdy powiem, że premier zapewnił nas, że nadal chce porozumienia. Zapowiedział jednak, że cokolwiek się stanie, Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października, z porozumieniem czy bez niego. Dlatego właśnie ryzyko wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia jest bardzo realne – powiedział.

Juncker spotkał się w poniedziałek z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem na „roboczym lunchu” w celu omówienia Brexitu. Biuro Johnsona wydało po spotkaniu oświadczenie, w którym obie strony zgodziły się na „intensywne” rozmowy.


– Prawie trzy lata po brytyjskim referendum, nie sądzę, że powinniśmy spędzać czas na pozorowanych negocjacjach. Naszym obowiązkiem jest iść do przodu, z pełną determinacją i szczerością.

- Będziemy to kontynuować, prowadząc w pełni przejrzyste konsultacje w imieniu 27 rządów dla których negocjujemy – stwierdził negocjator Unii Europejskiej Michel Barnier.

Barnier stwierdził również, że żadna ze stron nie powinna umniejszać ryzyka Brexitu bez porozumienia, który miałby wpływ na Wielką Brytanię i wszystkie 27 państw członkowskich UE.

Źródło:x-news

środa, 18 września 2019 15:31
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Polak zamordowany w Wakefield. Aresztowano pięcioro Polaków
  Czytaj następny artykuł:
Podpalono dom zamieszkany przez Polaków. „Wszystkie polskie domy w ogniu...”