Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Skandaliczna wypowiedź Borisa Johnsona. Brytyjska prasa: "Premier nie ma wstydu"

Skandaliczna wypowiedź Borisa Johnsona. Brytyjska prasa: "Premier nie ma wstydu"

Wypowiedź Borisa Johnsona na temat parlamentarzystki Partii Pracy Jo Cox, która została w 2016 r. zamordowana przez prawicowego fanatyka wywołała skandal.

Boris Jonson powiedział, że najlepszym sposobem na upamiętnienie Jo Cox będzie doprowadzenie Brexitu do końca.


Jo Cox była zwolenniczką pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Prounijna posłanka z Partii Pracy reprezentująca Batley i Spen została zastrzelona przez prawicowego fanatyka.

Wypowiedz Borisa Johnsona wywołała oburzenie nie tylko wśród posłów, ale też u męża Jo Co, który powiedział, że poczuł się złe, gdy usłyszał jak premier powiedział, że najlepszym sposobem na upamiętnienie Jo Cox będzie doprowadzenie Brexitu do końca.

Kilku posłów wezwało Borisa Jonsona go do ograniczenia jego „gwałtownego” i „niebezpiecznego” języka.


Gdy kolejni parlamentarzyści wzywali Johnsona, by przestał przeciwstawiać elity ludowi, bo skutkuje to tym, że parlamentarzyści dostają groźby śmierci.

Deputowana Paula Sherriff oskarżała Borisa Johnsona o używanie ofensywnego i podburzającego języka jak np. "zdrada, zdrajcy", który potem jest często powtarzany w listach z groźbami wobec polityków. Premier stwierdził, że "nigdy w życiu nie słyszał takiej bzdury".

Wypowiedzi premiera wywołały lawinę komentarzy a najostrzej postępowanie Johnsona ocenił Guardian pisząc, że honorowy premier złożyłby rezygnację. Ale Johnson nie ma honoru ani wstydu.

czwartek, 26 września 2019 07:56
 


Czytaj poprzedni artykuł:
3 osoby ciężko ranne w wypadku na Chester Road
 Czytaj następny artykuł:
Dwie osoby ranione nożem w Smethwick