Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nadchodzi ekstremalnie mroźna zima! Pierwszy śnieg w UK spadnie już pod koniec października?
Nadchodzi ekstremalnie mroźna zima! Pierwszy śnieg w UK spadnie już pod koniec października?

Już pod koniec października w Wielkiej Brytanii ma spaść pierwszy śnieg, według niektórych meteorologów będą to duże opady śniegu.

Według Jamesa Maddena z Exacta Weather.4 śniegu pod koniec tego miesiąca można się będzie spodziewać mrozu w Wielkiej Brytanii.


Według prognoz śnieg ma spaść również w Birmingham.

Bardzo prawdopodobne rozległe przymrozki i opady śniegu będą wstępem dla listopada, w którym możemy się spodziewać prawdziwej zimy.

Z kolei metrolodzy z portalu AccuWeather ostrzegają przed atakami syberyjskiego mrozu na Wielką Brytanię. Według nich styczeń i luty 2020 roku mogą być najzimniejszymi miesiącami w Wielkiej Brytanii od kilku dekad.

Informacje o zimowej apokalipsie potwierdzili też eksperci ds. Klimatu z University College London.


Przewidują oni, że zamarznięte arktyczne powietrze z Syberii może spłynąć do Wielkiej Brytanii i w styczniu i lutym 2020 roku średnia temperatura w Wielkiej Brytanii może wynieść zaledwie 3.9 stopnia Celsjusza.

Niektórzy meteorolodzy twierdzą, że tak zwana „Bestia ze Wschodu”, która spustoszyła Wielką Brytanię i zabiła 17 osób w 2018 roku, może się powtórzyć również w tym roku.

W tym roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się regularnego spadku temperatury dużo poniżej -20 stopni Celsjusza, oraz opadów śniegu.

Jednak nie wszyscy zgadzają się z tymi prognozami. Komentując sugestie dotyczące śniegu w październiku, Met Office poinformowało, że w tym miesiącu może być nieco cieplej niż zazwyczaj.


Według Met Office do tej pory „nie ma śladu” jakiejkolwiek śnieżnej pogody, chociaż kilka następnych tygodni wyglądała dość niepewnie.

Rzecznik Met Office powiedział, że na tym etapie nic nie sugeruje ze nastąpi powrót Bestii ze Wschodu.

W tym roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowano najwyższą temperaturę w historii.

25 lipca ogrodzie botanicznym w Cambridge termometr pokazał 38.7 stopni Celsjusza, rekord potwierdziło brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office.

niedziela, 06 października 2019 08:05
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Żona amerykańskiego dyplomaty śmiertelnie potrąciła nastolatka i uciekła z UK
  Czytaj następny artykuł:
Obraz Banksy'ego sprzedany za rekordową kwotę. Blisko 10 mln funtów za parlament pełen szympansów