Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rozmowy na temat Brexitu zerwane. Nie są planowane dalsze negocjacje
Rozmowy na temat Brexitu zerwane. Nie są planowane dalsze negocjacje

Rozmowy na temat Brexitu w Brukseli między UE a Wielką Brytanią zostały przerwane.

Źródła z obu stron potwierdzają, że nie są planowane dalsze negocjacje – podaje "The Guardian".


Do oficjalnego opuszczenia Unii Europejskiej przez  Wielką Brytanię zostały 22 dni.

W ostatnim czasie negocjacje brexitowe wznawiane były codziennie, odkąd premier i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkali się na lunchu w Luksemburgu w połowie września.

Jak wynika informacji The Guardian jednak dzisiejsze wprowadzenie do rozmów nowych propozycji premiera Johnsona doprowadziło do zerwania rozmów i nie zaplanowano dalszych spotkań między zespołami negocjacyjnymi.


Pierwsze sygnały możliwym załamaniu rozmów pojawiły się na początku tygodnia. Kanclerz Niemiec Angela Merkel odpowiedziała premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi, że porozumienie w sprawie brexitu jest "ogromnie mało prawdopodobne", jeśli Londyn nie pozostawi Irlandii Północnej w unii celnej z UE.

Głos zabrał też Donald Tusk, który skrytykował premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona za brak jednoznacznego stanowiska w sprawie wyjścia jego kraju z UE.

" Stawką nie jest wygrana w jakieś głupiej grze w obwinianie. Stawką jest przyszłość Europy i Wielkiej Brytanii, jak również bezpieczeństwo i interesy naszych ludzi. Nie chcesz porozumienia, nie chcesz przedłużenia, nie chcesz unieważnienia, quo vadis?" - napisał Tusk.

środa, 09 października 2019 12:53
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brexit: Szykuje się bunt w gabinecie Borisa Johnsona
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjski parlament został ponownie zawieszony