Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjka i Holenderka chciały przemycić do Polski 8,5 kilograma heroiny w walizkach
Brytyjka i Holenderka chciały przemycić do Polski 8,5 kilograma heroiny w walizkach

Celnicy zatrzymali na lotnisku Chopina dwie kobiety przemycające przemytu w sumie 8,5 kilograma heroiny. Szacunkowa czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 1,7 miliona złotych. Grozi za to do 15 lat więzienia.

Według informacji Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, heroinę przewoziły dwie podróżne - obywatelka Holandii i Wielkiej Brytanii. Przyleciały z Johannesburga do Warszawy odrębnymi rejsami. Jedna z kobiet przyleciała 3 października, druga - trzy dni później, czyli 6 października.


Podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafiły wyjaśnić celu pobytu w Republice Południowej Afryki, jak również wyboru powrotnej trasy do Holandii i Wielkiej Brytanii przez Warszawę, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W konsekwencji przeprowadzono kontrolę walizek.

"Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami w podwójnym dnie ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego" - podała izba w komunikacie.

Badania potwierdziły, że w obu walizkach była heroina. Holenderka próbowała przemycić w podwójnym dnie walizki ponad 5 kilogramów heroiny, a obywatelka Wielkiej Brytanii miała w walizce ukryte blisko 3,5 kilogramów narkotyków.


Jak wynika z komunikatu IAS, obie podróżne zostały zatrzymane. Po przesłuchaniu w prokuraturze sąd zastosował wobec obu kobiet tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

To kolejne w tym roku udaremnione próby przemytu heroiny na Lotnisku Chopina. W czerwcu mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny, miesiąc później ponad 5 kg heroiny ukryła w walizce obywatelka Hiszpanii.

Źródło:x-news

czwartek, 10 października 2019 10:37
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski minister grozi deportacją Polaków po brexicie
  Czytaj następny artykuł:
Wyjście bez umowy, a może całkowite zawieszenie brexitu? - Będzie nadzwyczajne posiedzenie Izby Gmin