Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Policjanci wyróżnieni za śledztwo w sprawie Polaków zmuszanych do pracy za 20 funtów tygodniowo
Policjanci wyróżnieni za śledztwo w sprawie Polaków zmuszanych do pracy za 20 funtów tygodniowo

Dwóch policjantów z Nottinghamshire otrzymało wyróżnienie za pracę nad Operacją Microphyte – czyli śledztwem w sprawie nowoczesnego niewolnictwa.

Sarah Fearn i Patryk Krasiński otrzymali wyróżnienia w czwartek 17 października 2019 r.

Dzięki ich pracy udało się skazać parę Polaków, która zmuszała rodaków do pracy za 20 funtów tygodniowo.

Denis Paczkowski i jego partnerka, 30-letnia Sara Dąbrowska, wykorzystali dochody pochodzące ze współczesnego niewolnictwa do sfinansowania swojego stylu życia.


Paczkowski ściągnął dwóch mężczyzn z Polski do Nottingham i obiecywał im pracę.

W rzeczywistości przejął kontrolę nad ich kontami bankowymi i płacił każdemu z nich tylko 20 funtów tygodniowo na utrzymanie.

40-letni bezdomny pochodzący z Gdańska został ściągnięty przez Paczkowskiego do Wielkiej Brytanii w 2015 roku i mieszkał z nim i Dąbrowską w ich domu w Fulwood Crescent w Aspley.

Druga ofiara to 52-letni mężczyzna pochodzący z Polski.

Obaj Polacy pracowali w Sports Direct w Shirebrook i mimo że średnio zarabiali 265 funtów tygodniowo, otrzymywali tylko 20 funtów.

Paczkowski przyznał się w Nottingham Crown Court do handlu ludźmi, uprawiania współczesnego niewolnictwa i prania pieniędzy.
Został skazany na trzy lata pozbawienia wolności i przez dziesięć lat będzie podlegał nadzorowi mającemu na celu zapobieganie niewolnictwu i handlowi ludźmi.


Dąbrowska przyznała się do prania pieniędzy i została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności – w zawieszeniu na dwa lata.
Sąd nakazał konfiskatę ich majątku pochodzącego z przestępstwa w wysokości 42 508 GBP.

Detektyw sierżant Mike Ebbins z policji w Nottinghamshire powiedział: „Było to skomplikowane śledztwo w sprawie bezbronnych ofiar przywiezionych do tego kraju wyłącznie w celu wykorzystania.
Wyróżnienie należy się zarówno PC Krasińskiemu, jak i DC Fearnowi, którzy niestrudzenie pracowały nad tym, aby postawić przestępców przed sądem, wspierając swoje ofiary i ściśle współpracując z policją w Polsce.

Obaj w pełni zasługują na tę nagrodę i chciałbym im pogratulować”.

sobota, 19 października 2019 07:16
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brexit: Brytyjska prasa przewiduje kolejną porażkę premiera. Dziś głosowanie w Izbie Gmin
  Czytaj następny artykuł:
Johnson: nie ma lepszego rozwiązania niż to porozumienie