Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Sieć Mothercare ogłasza upadłość w UK. Zagrożonych jest 2, 5 tys. miejsc pracy.
Sieć Mothercare ogłasza upadłość w UK. Zagrożonych jest 2, 5 tys. miejsc pracy.

Sieć Mothercare ogłosiła, że wystąpi o zarząd administracyjny dla swojej brytyjskiej sieci 79 sklepów. Zagrożonych jest 2, 5 tys. miejsc pracy, pisze The Guardian.

Działająca w ponad 40 krajach sieć sklepów z artykułami dla matek i małych dzieci poinformowała o stracie 36, 3 mln GBP w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii.


Po analizie uznała, że nie jest w stanie osiągnąć tam opłacalności działania, dlatego wystąpienie o zarząd administracyjny jest „niezbędnym krokiem do restrukturyzacji i refinansowania grupy”.

Mothercare, która obecnie zatrudnia około 2500 osób już w tym roku zredukowała liczbę sklepów, było ich 137 pozostało 79.

Zamknięcia, spowodowały utratę setek miejsc pracy i były zrealizowane poprzez dobrowolne porozumienie zakładowe (CVA), które pozwala firmom zamknąć sklepy przynoszące straty i obniżyć czynsz pozostałych placówek.


To już kolejna sieć z długiej listy firm, które popadają w kłopoty. W zeszłym roku Maplin i Toys R Us ogłosiły upadłość. Carpetright też ogłosił zamknięcie 92 sklepów i zlikwidowanie 300 miejsc pracy w ramach planu restrukturyzacji. Zamknięcia ogłosiły też House of Fraser i Evans Cycles.

Według analiz, jednym z powodów problemów detalistów jest brexit. Konsumenci muszą zaciskać pasy, ze względu na rosnącą inflację napędzaną brexitem.

poniedziałek, 04 listopada 2019 16:08
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
John Bercow – legenda odchodzi z brytyjskiego parlamentu
  Czytaj następny artykuł:
Lotnisko w Birmingham w czołówce pod względem zniszczonych lub zgubionych bagaży