Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Bercow: Brexit to największy błąd od czasów wojny
Bercow: Brexit to największy błąd od czasów wojny

Były spiker Izby Gmin John Bercow określił brexit jako największy błąd w polityce zagranicznej w powojennej historii Wielkiej Brytanii.

Bercow przypuszcza, że parlament będzie debatował nad wyjściem z Unii Eurpoejskiej jeszcze przez pięć, jeśli nie 15 najbliższych lat.


Były spiker odniósł się też do zarzutów twardych zwolenników brexitu, którzy od dawna zarzucali mu brak bezstronności, do której jako spiker był zobowiązany.

Podczas spotkania z zagranicznymi dziennikarzami zapewnił, że jako spiker był obiektywny i bezstronny, traktując zarówno zwolenników, jak i przeciwników brexitu w sprawiedliwy sposób.

Powiedział jednak, że po rezygnacji ze stanowiska może już wyrażać swoje prywatne opinie.

Zapytany, czy sądzi, że brexit przyczyni się do poprawy międzynarodowej pozycji Wielkiej Brytanii, odparł: Szczera odpowiedź brzmi: nie. Sądzę, że brexit jest największym błędem w powojennym okresie, to jest moja szczera opinia.


Powiedział też, że "z całkowitą pewnością" parlament będzie debatował nad kwestią brexitu co najmniej przez następnych pięć, jeśli nie 15 lat.

John Bercow po 10 latach ustąpił ze stanowiska spikera Izby Gmin. Na jego miejsce został wybrany Lindsay Hoyle z Partii Pracy.

czwartek, 07 listopada 2019 05:36
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Tragedia polskiej rodziny. Żona przejechała obok wypadku nie wiedząc, że właśnie zginął jej mąż
  Czytaj następny artykuł:
11 listopada Polska dołączy do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego