Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 10 rzeczy do zrobienia na Frankfurt Christmas Market
10 rzeczy do zrobienia na Frankfurt Christmas Market

Frankfurt Christmas Market to najważniejsze świąteczne wydarzenie w mieście, które sprowadza nie tylko ogromne ilości mieszkańców, ale także turystów z Anglii i Europy. Odbywający się regularnie od siedemnastu lat stał się wizytówką miasta.

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu rzeczy, których nie można sobie odmówić w trakcie świątecznego festiwalu.

1. Zjedz niemiecki Bratwurst & Brezel
Bratwurst (białą lub czerwona kiełbasa) i Brezel to tradycyjne niemieckie przysmaki znane na całym świecie. Sposób podawania Bratwursta różni się od regionu, ale zazwyczaj towarzyszy mu Brötchen, specjalna bułeczka. Brezel to tradycyjny rodzaj pieczywa, nazywany niekiedy Laugenbrezel - preclem.


2. Napij się Glühwein
Doświadczenie kuchni niemieckiej nie będzie pełne bez Glühwein, czyli tradycyjnego grzanego wina. Na jego recepturę składa się białe lub czerwone wino doprawione licznymi przyprawami: cynamonem, goździkami, plasterkami cytryny oraz anyżem. To świetny napój na chłodne wieczory.

3. Pyszne, czekoladowe Crêpes
Może nie jest to jedzenie, którego można by się spodziewać na German Christmas Market, ale to pyszne francuskie pieczywo z czekoladą lub bananami z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

4. Zaśpiewaj z łosiami
Przez ostatnie dziesiąci lat śpiewające łosie (Chris Moose) stały się oddzielną atrakcją. Zlokalizowane naprzeciw wejścia Council House, śpiewające łosie gwarantują świąteczną atmosferę oraz świetną zabawę dla młodych i starych.


5. Kup ręcznie robione dekoracje
Christmas Craft Fair to ważna część świątecznego jarmarku. Można tu znaleźć przepiękne ręcznie robione świece, biżuterię, ozdoby i kartki świąteczne oraz wiele innych: świetne miejsce na kupienie prezentów dla najbliższych.

6. Posłuchaj tradycyjnych kolęd i piosenek świątecznych
Kolędy i występy na żywo na scenie jarmarku zapewnią świąteczny i romantyczny klimat. Dlaczego by nie posłuchać pięknych melodii trzymając w ręku ciepły Glühwein?

7. Spróbuj niemieckiego piwa
Niemiecka kuchnia nie istniałaby bez piwa. Pamiętaj, że pijesz na własną odpowiedzialność!

8. Przejedź się na karuzeli
Przejedź się na tej przepięknie ozdobionej karuzeli lub pozwól swoim dzieciom zrobić to za siebie. Świetna zabawa gwarantowana.


9. Kup sobie wełnianą czapkę
Idealna na brzydką pogodę, wełniana czapka z pomponami zapewni ci ciepło i pozytywny humor.

10. Odwiedź Visitor Centre
Przyjazna, pomocna i posługująca się wieloma językami obsługa doradzi, które części jarmarku powinieneś odwiedzić, czego warto spróbować, a także zaproponuje zakup wyjątkowych pamiątek oraz map.

poniedziałek, 11 listopada 2019 07:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Sześciolatek wypchnięty z 10. piętra muzeum Tate Modern zaczął poruszać nogami
  Czytaj następny artykuł:
Apel policji: Złodziej próbował wyrwać kasę z pieniędzmi konwojentowi z Aldi