Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Partia Pracy przeprowadzi kolejne referendum w sprawie Brexitu, jeśli wygra wybory
Partia Pracy przeprowadzi kolejne referendum w sprawie Brexitu, jeśli wygra wybory

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział w wywiadzie z BBC, że jego partia przeprowadzi kolejne referendum w sprawie Brexitu, jeśli wygra wybory parlamentarne.

Jeremy Corbyn nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy chce, aby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, twierdząc, że decyzja należy do społeczeństwa.


– Podamy ten wybór Brytyjczykom, a oni podejmą decyzję – powiedział

Lider partii Pracy zapowiedział, że w ciągu miesięcy po wygranych wyborach jego rząd wynegocjuje wiarygodną i sensowną umowę wyjścia z Unii Europejskiej.

Po osiągnięciu sensowego porozumienia rozpisze drugie referendum, w którym społecznego podejmie decyzję czy chce opuścić Unię Europejską z wynegocjowaną umową, czy pozostać we Wspólnocie.


Dodał też, że chce bliskich relacji z Unią Europejską w przyszłości.

Zapowiedział, że program wyborczej partii zostanie opublikowany w czwartek, gdy tylko zostanie ustalone stanowisko w sprawie swobodnego przepływu osób.

W zeszłym miesiącu projekt umowy o wystąpieniu z UE przeszedł pierwsze głosowanie w Izbie Gmin – co nie udało się wcześniej żadnemu innemu planowi – gdy posłowie poparli go większością 329 do 299.

Chwilę później jednak parlamentarzyści odrzucili (322 do 308 głosów) harmonogram błyskawicznych prac, które umożliwiłyby wyjście Wielkiej Brytanii z UE już na koniec października.


Zmusiło to premiera do wysłania listu do Brukseli z prośbą o trzymiesięczne opóźnienie brexitu.

Po otrzymaniu zgody na opóźnienie brexitu Izba Gmin przyjęła propozycję gabinetu Borisa Johnsona o przeprowadzeniu przyśpieszonych wyborów w Wielkiej Brytanii 12 grudnia.

Za wyborami opowiedziało się 438 posłów, przeciw było 20. Ustawa trafi teraz do Izby Lordów.

poniedziałek, 18 listopada 2019 10:01
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Oszustka sprzedała dom bez wiedzy właściciela, teraz trafi za kratki
  Czytaj następny artykuł:
Niesamowity wyczyn Brytyjki. Przebiegła boso 2352 km