Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Atak Norowirusa w UK. Dziś zamknięto kolejne szkoły
Atak Norowirusa w UK. Dziś zamknięto kolejne szkoły

Kolejne szkoły w West Midlands zostały zamknięte przez Public Health England, z powodu wybuchu norowirusa.

Coleshill School, Solihull's Grace Academy oraz Merstone School i Forest Oak School w Smith's Wood, beda dziś zamknięte i poddane „dogłębnemu czyszczeniu” po tym, jak setki pracowników i uczniów zostały dotknięte wymiotami, biegunką i objawami grypopodobnymi.

Z powodu wielu przypadków biegunki i wymiotów u dzieci wszystkie dzieci z tych szkół mają pozostać w piątek 29 listopada w domach. Coleshill School będzie natomiast zamknięta aż do środy.


W tamtym tygodniu Public Health England nakazał też zamknięcie szkoły katolickiej Catholic College w Chelmsley Wood.

W liście do rodziców dyrektor napisał, że zamknięcie szkoły powstrzyma epidemie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby wśród pozostałych uczniów.

Public Health England (PHE) powiedziało, że nie jest w stanie podać dokładnej liczby szkół, które zostały dotknięte chorobą, ani ich lokalizacji.

Dane opublikowane przez PHE w sugerują, że wskaźniki norowirusa są obecnie o 26 procent wyższe niż zwykle o tej porze roku.

Wybuch choroby w Anglii i Walii spowodował zamknięcie kilkunastu oddziałów szpitalnych lub ograniczenie przyjęć.


Norowirusy to grupa wirusów, które są najczęstszą przyczyną nieżytu żołądka i jelit w Wielkiej Brytanii. Norowirusy określa się czasem skrótem SRSV (small round structured viruses).

Często używa się także terminu winter vomiting disease (dosłownie „zimowa choroba żołądka” albo „zimowe wymioty”), ponieważ największa liczba zachorowań zdarza się zimą.Mogą jednak występować w dowolnej porze roku.

Objawy infekcji norowirusowej zwykle rozpoczynają się od 24 do 48 godzin po zarażeniu (mogą jednak wystąpić wcześniej, po zaledwie 12 godzinach).

Pierwszym objawem jest zwykle nagły atak mdłości, po którym następują chlustające wymioty i wodnista biegunka. U niektórych osób mogą się także pojawić niewysoka gorączka, bóle głowy, skurcze żołądka i bóle kończyn.


W rzadkich przypadkach mogą wystąpić drgawki. Objawy utrzymują się zwykle przez 12−60 godzin, choć większość osób w pełni wraca do zdrowia w ciągu maksymalnie dwóch dni. Biegunka może jednak trwać nieco dłużej.

W razie infekcji norowirusowej należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami przez co najmniej 48 godzin po ustąpieniu objawów. Przez co najmniej trzy dni po ustaniu objawów należy także unikać przygotowywania jedzenia dla innych.

Według informacji jakie podaje NHS, ważne też jest, aby każdy, kto cierpiał na biegunkę i wymioty, pozostał poza szkołą lub pracą przez co najmniej dwa dni od ustąpienia choroby.

piątek, 29 listopada 2019 07:47
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Nie chciały się całować, zostały pobite. Grupa nastolatków przyznała się do ataku na tle homofobicznym
  Czytaj następny artykuł:
Udostępnijcie - PILNE: Zaginęła 16-letnia Amelia Hebszynska z Tipton