Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak okrzyknięty bohaterem! Pomógł w powstrzymaniu terrorysty na London Bridge
Polak okrzyknięty bohaterem! Pomógł w powstrzymaniu terrorysty na London Bridge

Mężczyzna, który pomagał w obezwładnieniu napastnika w trakcie piątkowego ataku terrorystycznego na London Bridge, jest Polakiem.

"Mężczyzna z kłem wieloryba to polski kucharz o imieniu Łukasz" - napisał na Twitterze Piers Morgan.


Dziennikarz napisał też, że warto zwrócić na to uwagę, zanim następnym razem ktoś powie, że Wielka Brytania wpuszcza zbyt wielu migrantów z Europy Wschodniej.

Wpis dziennikarza wywołał lawinę pozytywnych komentarzy pod adresem Polaków. "Uwielbiam Polaków. Wszyscy, których kiedykolwiek spotkałem, byli wspaniali, dzielą naszą historię, poczucie humoru i miłość do niezdrowego jedzenia" - napisał jeden z komentujących.

Informację, że jedna z osób, która pomogła powstrzymać sprawcę ataku na London Bridge, jest Polakiem potwierdza "The Times".


Dziennik opisał jaką odwagą wykazał się jeden ze świadków zamachu, który zdjął ze ściany półtorametrowy kieł narwala i zaatakował terrorystę.

Za ten bohaterski czyn odpowiedzialny jest Polak! Łukasz to polski szef kuchni, który wziął kieł Narwala z Fishmongers' Hall gdzie zaczął się ten incydent.

Dziennikarz Kevin Maguire z "The Times przypomniał, że w ataku terrorystycznym w 2017 roku jedna z osób, które wykazały się bohaterską postawą również była migrantem - pochodziła z Rumunii.

sobota, 30 listopada 2019 11:21
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zamordowany w centrum Solihull
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna dźgnięty nożem w Birmingham