Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania „Cholerni Polacy znowu ratują Londyn” – premier o Polaku, który pomógł obezwładnić terrorystę
„Cholerni Polacy znowu ratują Londyn” – premier o Polaku, który pomógł obezwładnić terrorystę

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się w sobotę na Facebooku do doniesień o postawie Polaka podczas ataku terrorystycznego w Londynie.

„„Cholerni Polacy znowu ratują Londyn” - te słowa dzisiaj dominują w Londynie w przekazach medialnych o dzielnej postawie Pana Łukasza, Polaka, który nie zawahał się i ruszył na terrorystę, "uzbrojony" w... kieł narwala, który akurat znalazł się pod ręką. Przeciwko terroryzmowi każda broń jest dozwolona.


Panie Łukaszu, Pana postawa zasługuje na szczególne podziękowanie i szacunek. Polska jest z Pana dumna!” – napisał premier.

Minister Zbigniew Ziobro natomiast zwróci się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o rozważenie odznaczenia pana Łukasza Medalem za Ofiarność i Odwagę za to, że pomógł obezwładnić terrorystę w Londynie.

"Minister Zbigniew Ziobro za takie czyny, taka odwagę, osobiście nagradzał Polaków, ale w tym przypadku uznał, ze w związku z tym, ze heroizm Pana Łukasza ma wymiar międzynarodowy, warto nadać temu odznaczeniu wyższą rangę" - poinformował Kanthak Kanthak, rzecznik prasowy Solidarnej Polski, we wpisie na Twitterze.

W ataku terrorystycznym, do którego doszło wczoraj na Moście Londyńskim (London Bridge), zginęły dwie przypadkowe osoby - kobieta i mężczyzna, a trzy - mężczyzna i dwie kobiety - zostały ranne.


Jak donoszą brytyjskie media, jeden z mężczyzn, który ścigał napastnika na moście z półtorametrowym kłem narwala to Polak.

"Mężczyzna z kłem wieloryba to polski kucharz o imieniu Łukasz" - napisał na Twitterze Piers Morgan.

Dziennikarz napisał też, że warto zwrócić na to uwagę, zanim następnym razem ktoś powie, że Wielka Brytania wpuszcza zbyt wielu migrantów z Europy Wschodniej.

Wpis dziennikarza wywołał lawinę pozytywnych komentarzy pod adresem Polaków. "Uwielbiam Polaków. Wszyscy, których kiedykolwiek spotkałem, byli wspaniali, dzielą naszą historię, poczucie humoru i miłość do niezdrowego jedzenia" - napisał jeden z komentujących.


Informację, że jedna z osób, która pomogła powstrzymać sprawcę ataku na London Bridge, jest Polakiem potwierdza "The Times".

Dziennik opisał jaką odwagą wykazał się jeden ze świadków zamachu, który zdjął ze ściany półtorametrowy kieł narwala i zaatakował terrorystę.

Za ten bohaterski czyn odpowiedzialny jest Polak! Łukasz to polski szef kuchni, który wziął kieł Narwala z Fishmongers' Hall gdzie zaczął się ten incydent.

Dziennikarz Kevin Maguire z "The Times przypomniał, że w ataku terrorystycznym w 2017 roku jedna z osób, które wykazały się bohaterską postawą również była migrantem - pochodziła z Rumunii.

niedziela, 01 grudnia 2019 09:07
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Interwencja policji na New Street Station. Mężczyzna doznał "poważnych obrażeń"
  Czytaj następny artykuł:
ISIS przyznało się do zamachu na London Bridge