Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 82-letnia kobieta skazana na 100 godzin prac społecznych za spowodowanie śmierci przyjaciółki
82-letnia kobieta skazana na 100 godzin prac społecznych za spowodowanie śmierci przyjaciółki

82-letnia kobieta, która podczas parkowania samochodu nieumyślnie spowodowała śmierć swojej przyjaciółki, została skazana na 100 godzin prac społecznych.

Patricia Tulip miała wielkie „wyrzuty sumienia” po serii nieszczęśliwych błędów, które spowodowały śmiertelne obrażenia, 80-letniej Joyce Nainby z Newcastle.

Dochodzenie sądowe wykazało, że po zaparkowaniu przez kobietę Skody Roomster samochód zaczął powoli jechać do tyłu. Staruszka zdała sobie sprawę, że zostawiła go na biegu wstecznym zamiast neutralnego i że nie zaciągnęła prawidłowo hamulca ręcznego, dlatego szybko wróciła do środka.


Niestety, zamiast zatrzymać samochód, kobieta przypadkowo nacisnęła pedał gazu, powodując, że pojazd szybko zaczął jechać do tyłu.

Przyjaciółka staruszki została uderzona otwartymi drzwiami jadącego samochodu.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala, niestety zmarła w wyniku odniesionych obrażeń 10 dni po wypadku (18 września 2018 r.).

Kobiety przyjaźniły się od 70 lat, kiedy razem poszły do szkoły. W dniu nieszczęśliwego wypadku wracały razem ze zjazdu szkolonego.


Sad skazał kobietę na 100 godzin prac społecznych oraz zakazał jej prowadzenia samochodu przez trzy lata.

Sędzia powiedział, że ta strata całkowicie zdewastowała rodzinę Nainby, zwłaszcza że niedługo po wypadku zmarł mąż ofiary, jednak nie może wydać żadnego wyroku, który przywróciłby życie Joyce Nainby.

W oświadczeniu wydanym po wyroku rodzina zmarłej powiedziała, że jest rozczarowania faktem, że oskarżona wcześniej nie wzięła na siebie odpowiedzialności: „Chociaż akceptujemy fakt, że wydarzenia z tego dnia były tragicznym wypadkiem spowodowanym niedbałością pani Tulip, wszelkie działania i decyzje podjęte przez nią po tej dacie były podejmowane bez szacunku dla naszej rodziny.

Jako że była przyjaciółką naszej mamy, nie szukaliśmy kary dla pani Tulip, jedyne, czego chcieliśmy, to aby wzięła odpowiedzialność, co znacznie skróciłoby proces sądowy i pozwoliłoby aby wyrok zapadł przed śmiercią naszego ojca”.

wtorek, 03 grudnia 2019 14:59
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
"Erdogan terrorysta". Protest Kurdów w czasie szczytu NATO w Londynie
  Czytaj następny artykuł:
Ciało 10-latka w hostelu w Lublinie. Matka przyznała się do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem