Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Donald Trump: „nie chce NHS, jeśli mi ją podadzą na srebrnym talerzu”
Donald Trump: „nie chce NHS, jeśli mi ją podadzą na srebrnym talerzu”

Donald Trump pogardził brytyjskim NHS, mówiąc, że nie chciałby brytyjskiej służby zdrowia, nawet gdyby „została nam przekazana na srebrnym talerzu”.

Wypowiedź amerykańskiego prezydenta odnosi się do oskarżeń lidera Partii Pracy, jakoby rząd prowadził rozmowy z USA na temat dopuszczenia amerykańskich firm do krajowego publicznego systemu opieki zdrowotnej NHS.


Jeremy Corbyn ujawnił nawet dokumenty, które jego zdaniem dowodzą tego, że rząd Borisa Johnsona prowadzi tajne negocjacje z USA i chce sprzedawać NHS, czy wpuszczać na brytyjski rynek amerykańskie firmy.

"To może prowadzić do niekontrolowanej prywatyzacji naszej służby zdrowia. Mega korporacje postrzegają sojusz Johnsona z (amerykańskim prezydentem Donaldem) Trumpem jako szansę na zarobienie miliardów na chorobie ludzi w tym kraju" - przekonywał lider Partii Pracy.


Donald Trump zapytany, czy NHS może być na stole w rozmowach handlowych po Brexicie, powiedział: "Nie. Nie mam z tym nic wspólnego. Szczerze mówiąc, nawet o tym nie myślałem".

Następnie dodał: "Nie mamy z tym absolutnie nic wspólnego i nie chcielibyśmy. Nawet jeśli dalibyście nam NHS na srebrnym talerzu, nie chcielibyśmy mieć z tym nic wspólnego".

środa, 04 grudnia 2019 15:12
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: W Wielkiej Brytanii odnotowano przypadek zachorowania na małpią ospę
  Czytaj następny artykuł:
Kandydat Partii Brexit: "Islam jest problemem, dopóki ich nie zniszczymy, świat nigdy nie będzie bezpieczny"