Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nawiedzony dom, którego mury pamiętają cierpienie i śmierć setek ludzi sprzedany po 12 latach na rynku
Nawiedzony dom, którego mury pamiętają cierpienie i śmierć setek ludzi sprzedany po 12 latach na rynku

Dom nazwany najbardziej nawiedzonym domem w Wielkiej Brytanii został w końcu sprzedany po 12 latach na rynku nieruchomości.

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to według specjalistów od zjawisk paranormalnych i poprzednich właścicieli w domu roi się od zjaw.

The Cage był dawniej więzieniem, w którym niegdyś niewyobrażalnie cierpiało mnóstwo osób.

W czasach elżbietańskich trafiały tam kobiety oskarżone o czary. Aleją za domem były wynoszone ciała zgładzonych czarownic.


Jedną z takich czarownic była Ursula Kemp, która miała opinię uzdrowicielki o wielkiej mocy. Została stracona w 1582 r.

Mężczyźni, kobiety i dzieci byli przetrzymywani w domu do 1908 roku, a jego mury pamiętają cierpienie i ból i śmierć setek ludzi.

Jak twierdzi poprzednia właścicielka domu, Vanessa Mitchell, a także badacze zjawisk paranormalnych, duchy i latające obiekty to niemalże codzienność w posiadłości mieszczącej się przy Colchester Road w St Osyth.

Vanessa Mitchell mieszkała w The Cage od 2004 roku i często donosiła o paranormalnych wydarzeniach jakie miały miejsce w domu, który był średniowiecznym więzieniem.

- Naprawdę wierzę, że ten dom jest nawiedzony. To, co mnie spotkało, bynajmniej nie jest wytworem mojej wyobraźni.


Mieszkałam tam przez lata, próbując oswoić się z aktywnością zza światów, ale kiedy zobaczyłam wysoką czarną postać między moim łóżkiem a łóżeczkiem synka, czara goryczy się przelała - wspomina Vanessa Mitchell.

Kobieta uważa przy tym, że wiele zjawisk paranormalnych działo się nie w nocy, lecz jeszcze za dnia, a ich świadkami oprócz niej było wielu jej znajomych.

Vanessa Mitchell powiedziała, że w 2008 roku jedna ze zjaw ją uderzyła i wtedy ostatecznie wyprowadziła się z domu i postanowiła go sprzedać.

Dom był na rynku przez 12 lat i nikt nie chciał go kupić. Większość agentów doradzała jej, aby sprzedawała na aukcjach po absurdalnych cenach, ale ona nie chciała się na to zgodzić.


W zeszłym roku dom został wystawiony za 240 000 funtów przez Home Domus, agencję nieruchomości z Frinton, która potwierdziła, że nieruchomość w końcu została sprzedana.

Według agencji nieruchomości kupujący zakochał się w tym miejscu, w ogóle nie wierzy w to, że dom jest nawiedzony.


Dziwne obrazy uchwycone z kamer CCTV w tym domu według Vanessy  pokazują satanistycznego ducha.


Badacz zjawisk paranormalnych, Brad Mac, uchwycił moment, w którym jego kolega „przekształca się” w czarownicę, podczas gdy on i pięć innych osób spędzali noc w domu.

czwartek, 09 stycznia 2020 15:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
PILNE: Brytyjski parlament ostatecznie poparł ustawę w sprawie brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Polak z Tipton skazany za udział w gangu, który przemycił do UK papierosy o wartości 17 mln funtów