Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair zapowiada podwyżkę cen biletów i redukcję połączeń
Ryanair zapowiada podwyżkę cen biletów i redukcję połączeń

Irlandzka linia lotnicza Ryanair zapowiedziała, że przed sezonem letnim ograniczy ilość lotów i podwyższy ceny – podaje The Daily Star.

Ryanair został zmuszony do zmiany swojego letniego harmonogramu na rok 2020 po opóźnieniu w dostawie samolotów Boeing 737 MAX.


Z powodu niedoboru samolotów Boeing 737 MAX konieczne było zamknięcie baz linii lotniczych w Sztokholmie i Norymberdze, a także kilku innych w różnych częściach Europy.

Linie lotnicze zapowiadają, że inne zamknięcia nastąpią jeszcze przed letnimi wakacjami, ale Ryanair nie potwierdził jeszcze, które lokalizacje ucierpią.

Linie lotnicze stwierdziły, że podwyżka nastąpi z dwóch powodów – upadku niektórych linii lotniczych oraz oczekiwania na 200 samolotów Boeing 737 MAX.

Problemy z dostawami samolotów zaczęły się po tym, jak Boeing podjął decyzję o wstrzymaniu od stycznia 2020 r. produkcji samolotów 737 Max.


To efekt uziemienia tego typu maszyn po dwóch katastrofach, w których zginęło łącznie 346 osób.

W październiku 2018 roku Boeing 737 MAX indonezyjskich linii Lion Air rozbił się tuż po starcie z lotniska w Dżakarcie. Zginęło 189 osób.

W marcu 2019 roku maszyna tego samego typu linii Ethiopian Airlines rozbiła się po starcie z Addis Abeby w Etiopii. Zginęło 157 osób.

Po drugiej katastrofie wyszły na jaw wady konstrukcyjne i błędy w oprogramowaniu samolotów i wszystkie maszyny zostały uziemione.

poniedziałek, 13 stycznia 2020 07:39
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Liniom lotniczym Flybe grozi upadek, pracę może stracić 2000 osób
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy doprowadzili obijanie się w pracy do poziomu sztuki. Co piąty marnuje 20 godzin tygodniowo