Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ten Brytyjczyk już odczuł skutki brexitu. Zamówił samochód, ale nikt nie wie, ile za niego zapłaci
Ten Brytyjczyk już odczuł skutki brexitu. Zamówił samochód, ale nikt nie wie, ile za niego zapłaci

Mężczyzna, który zamówił nowego Mercedesa w salonie, za którego otrzymał fakturę, jednak nie ma pojęcia, ile ostatecznie zapłaci za samochód.

65-letni John Hamill zrealizował swoje zamówienie w czwartek, ale otrzymał fakturę z pieczęcią, z wielkim napisałem Brexit.


Wynika z niej, że ostateczna cena samochodu może ulec zmianie w dowolnym momencie, jeśli bo brexicie zostanie wprowadzona opłata celna na samochody importowane do Wielkiej Brytanii.

Mężczyzna twierdzi, że zanim zapłacił 500 funtów depozytu, nikt do nie poinformował, że cena może się zmienić.

Dopiero gdy otrzymał fakturę z wielką pieczątką Brexit, dowiedział się, że tak naprawdę nikt nie wie, ile ostatecznie będzie kosztował jego samochód.

Rząd nie ujawnia dokładnie, co się dzieje i jak będą wyglądały dalsze relacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po brexicie.


Mercedes-Benz prawdopodobnie nie będzie jedynym producentem samochodów, który chcąc chronić marże, wprowadzi zastrzeżenia dotyczące cen samochodów w przypadku brexitu.

Rzecznik Mercedes-Benz powiedział Metro: „Informacje na fakturze pana Hamilla mają na celu powiadomienie klientów, że w przypadku, gdy po opuszczeniu UE zostanie wprowadzona opłata celna od importowanych samochodów, dokonamy zmiany naszych cen”.

W tym miesiącu dyrektor generalny Society of Motor Manufacturers and Traders Mike Hawes wezwał Borisa Johnsona do zapewnienia bezproblemowej, wolnej od ceł umowy handlowej z UE, która pozwoli uniknąć barier dla przedsiębiorstw.

poniedziałek, 13 stycznia 2020 11:02
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Królowa Elżbieta II zwołała kryzysowe spotkanie rodzinne w Sandringham
  Czytaj następny artykuł:
Polska ciągnie Tesco w dół. Sieć zamyka kolejne markety