Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Skandal! Wielka Brytania ukryła fakt nieprzekazania UE danych 75 000 przestępców
Skandal! Wielka Brytania ukryła fakt nieprzekazania UE danych 75 000 przestępców

Wielka Brytania przez błąd systemu nie przekazała szczegółów 75 000 wyroków skazujących obywateli Unii Europejskiej do ich rodzimych krajów.

Gdy błąd systemu został wykryty Wielka Brytania ukryła skandal z obawy przed utratą reputacji kraju w stolicach Europy - ujawnia Guardian.


Błąd policyjnego komputera narodowego pozostawał niezauważony przez pięć lat. W praktyce oznaczało to, że jedna na trzy informacje dotyczące przestępców, włączając morderców i gwałcicieli, nie zostały wysłane do państw członkowskich.

Organy w krajach UE nie zostały informowane o popełnionych przestępstwach, wyrokach wydanych ich obywatelom przez brytyjskie sądy ani o ryzyku, jakie skazani przestępcy stanowią dla społeczeństwa.

Niebezpieczni przestępcy mogli wrócić do swoich krajów ojczystych i nikt z lokalnych władz nie wiedział o tym, że byli skazani w Wielkiej Brytanii.

Skala skandalu była tak duża, że gdy to okryto, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych początkowo postanowiło ukryć zawstydzającą porażkę przed partnerami z UE.

W tym miesiącu komisja wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego otrzymała dowody „umyślnego naruszania i nadużywania” przez Zjednoczone Królestwo systemu informacyjnego Schengen i unijnej bazy danych używanej przez policję i straż graniczną.

Od maja ubiegłego roku brytyjskie służby tuszowały skandal, co może zaszkodzić pobrexitowym negocjacjom w zakresie bezpieczeństwa.

wtorek, 14 stycznia 2020 20:43
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson odrzucił wniosek o drugie referendum w Szkocji
  Czytaj następny artykuł:
Polska praworządność pod lupą Brukseli. Jest wniosek Komisji Europejskiej